Lankytini objektai Pasvalyje ir rajone


Įvadas. Lankytini objektai Pasvalyje ir rajone. Turistiniai maršrutai. Kulinarinis paveldas. Gamta. Valstybės saugomos teritorijos. Gamtos paminklai. Parkai. Mineraliniais šaltiniai. Išvados. Šaltiniai.


Pasvalio krašto muziejus siūlo turistams išbandyti du maršrutus dviračiais ir automobiliais:

Į saugomų kilmės vietos nuorodų registrą duona įtraukta 2014 vasario 21 dieną.

Pasvalio turizmo sektorius tikrai nėra pilnai sutvarkytas bei optimizuotas, kad pritrauktų didėlius turistų srautus. Nors darbe aprašau nemažai lankytinų objektų, bet visgi, Pasvalys nėra didėlis traukos centras nors yra visai šalia magistralinio kelio, jungiančio tris Baltijos valstybes. Didžiausią įtaką tam turi nepakankamai išvystyta infrastruktūra turizmui. Dėl derlingo dirvožemio Pasvalio rajone, intensyviai naudojant ūkininkavimui, turizmui neskiriamas ypatingas dėmesys. Nepaisant to paskutiniais metais mieste matomi optimizmą turizmui keliantys ženklai – daugiau lėšų skiriama aplinkos tvarkymui, viešų poilsio erdvių įrengimui ir senųjų atnaujinimui, išpuoselėtas Pasvalio miesto centras. Pasvalys, kaip ir didžioji dalis Lietuvos susiduria su žmonių skaičiaus mažėjimu, tad tai yra viena priežasčių lemiančių turizmo sektoriaus stagnaciją.

Norint pagyvinti ir įtvirtinti turizmą Pasvalio rajone reikėtų pritraukti nemažai investicijų. Tą būtų galimą pradėti kalbinant didžiuosius Pasvalio rajono ūkininkus, kurie, kaip dar vieną ūkio šaką, galėtų bandyti plėtoti gamtinį turizmą rajone. Atsiradus užuomazgų šiame sektoriuje, neabejotinai sulauktume ir užsienio investicijų, nes Lietuva ir ypač mažiau apgyvendinti jos rajonai yra unikalūs savo natūralia gamta, ko vakarų šalyse jau stinga.

  • Microsoft Word 1993 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2483 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kestas
  • Lankytini objektai Pasvalyje ir rajone
    10 - 1 balsai (-ų)
Lankytini objektai Pasvalyje ir rajone . (2017 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/lankytini-objektai-pasvalyje-ir-rajone.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 17 d. 07:37
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!