Lastelės biologijos konspektas


Biologijos reiksme gyvenime. Nukleorugstys konspektas. Lasteles konspektas. Citoplazmos nukleorugstys. Konspektas apie lastele. Ląstelės bendra charakteristika. Konspektas lasteles. Lasteles biologijos konspektai. Biologijos lastele. Citoplazmos intarpai.

Ląstelės biologijos i koliokviumas. Ląstelės biologijos vieta gamtos mokslų sistemoje ir jos istorinė raida. Ląstelės teorija. Ląstelės bendra charakteristika. Prokariotinės ir eukariotinės ląst. Vanduo ir jos svarba ląstelės gyvybiniams procesams. Neaorganinės ląstelės medžiagos ir jų vaidmuo ląst. Gyvenime. Ląstelės baltymai, jų cheinė struktūra ir reikšmė. Angliavandeniai ir riebalai, jų klasifikacija ir reikšmė ląst. Gyvenime. Nukleininės rūgštys, jų ypatybės ir tipai bei vaidmuo ląstelės gyvenime. Ląstelės ciklas, jo etapai ir biologinis vaidmuo. Besidalijančių ląstelių kategorijos. Mitozė ir jos tipai. Mejozės reikšmė ir svarba. Lasteles branduolys jo struktura ir paskirtis. Branduoleliu funkcijos. Eukariotiniu lasteliu chromosomos, ju morfologija. Eukariotiniu lasteliu chromosomos chemine sudetis. Chromatinas ir jo ypatybes. Molekuline eukariotiniu lasteliu chromosomu struktura.

Branduolyje sintetinamos specifinės iRNR, o citoplazmos hialoplazmoje informacija realizuojama. Hialoplazmos dalis, kuri yra tarp ląstelės citoplazmos intarpų, organoidų, vadinama citozoliu.

Cheminė sudėtis.

Citoplazmoje yra daug vandens (80 proc.) baltymų (10-20 proc.), lipidų (2-3 proc.), angliavandenių (1-2 proc.), mineralinių druskų (1 proc.), nukleorūgščių ir kt. Citoplazmos pagrindą sudaro polimeriniai junginiai - baltymai ir nukleorūgštys. Sutinkami ir proteidai (aminorūgštys + kita medžiaga), pavyzdžiui gliukoproteidai, nukleoproteidai, lipoproteidai.

Citoplazmos hialoplazmoje yra išsidęstę citoplazmos organoidai ir įvairūs intarpai. Citoplazmos organoidai skirstomi į membraninės kilmės ir nememebraninės kilmės.

  • Biologija Konspektas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (5217 žodžiai)
  • Paulius
  • Lastelės biologijos konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Lastelės biologijos konspektas. (2013 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/lasteles-biologijos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:26
×