Ląstelinio kvėpavimo pagrindai


Nad + ir fad. Ląstelinio kvėpavimo būdai Aerobinis kvėpavimas vyksta. Aerobinio kvėpavimo metu vyksta kelios medžiagų apykaitos reakcijos. Aerobinio kvėpavimo etapai. Rūgimui būdingos savybės. Anaerobinis kvėpavimas skirstomas pagal susidariusius produktus. Glikolizė Pieno rūgšties laktato susidarymas raumenyse. Aerobinio ir anaerobinio kvėpavimo lyginimas skirtumai. Aerobinio ir anaerobinio kvėpavimo lyginimas panašumai. Lapas – svarbiausias fotosintezės organas. Lapų prisitaikymas vykdyti fotosintezę. Aplinkos sąlygų įtaka fotosintezei Fotosintezės reikšmė.


Gamina mažai ATP, nes daug energijos lieka galutiniuose organiniuose rūgimo produktuose – laktate arba etanolyje.

Alkoholinis rūgimas – tai mikroorganizmų atliekamas cukraus skaidymas, kurio metu susidaro etilo alkoholis ir anglies dioksidas. Alkoholinį rūgimą dažniausiai sukelia mielės. Jos raugina gliukozę, fruktozę, sacharozę, maltozę, bet neraugina laktozės. Vyksta be deguonie, rūgščioje terpėje pH – 4 – 5 esant 26 – 30 laipsnių temperatūroje.

Svarbus vyno, alaus, spirito, duonos pramonėje. Per didelis etanolio kiekis mielėms yra nuodingas ir rūgimas sustoja.

Kur susidaro pieno rūgštis negali gyventi ten puvimo bakterijos, todėl rauginti produktai ilgai laikosi.

Tai parodo, kad organizme yra deguonies stygius. Deguonies kiekis kurio reikia fizinio krūvio metu susidariusiai pieno rūgščiai visiškai suskaidyti, vadinamas deguonies skola. Organizme pieno rūgštis sukelia skausmą ir raumenys negali efektyviai dirbti. Iš raumenų ji yra nešama į kepenis kur yra paverčiama piruvatu, kurio dalis suskaidoma kvėpuojant arba virsta gliukoze. Deguonies skola greitai atstatoma ir giliai kvėpuojant.

Aerobinio kvėpavimo metu susidaro anglies dioksidas ir vanduo, anaerobinio – pieno rūgštis arba etilo alkoholis.

Chlorofilas – grupė žalių, magnio turinčių augalų pigmentų, sugeriančių Saulės šviesą, reikalingą fotosintezei.

Fotolizė – fotosintezės šviesos fazės procesas, kuriam vykstant vandens molekulė disocijuoja į elektronus, vandenilio jonus, deguonį.

  • Microsoft Word 795 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (909 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lund
  • Ląstelinio kvėpavimo pagrindai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ląstelinio kvėpavimo pagrindai. (2021 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/lastelinio-kvepavimo-pagrindai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 08:55
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo