Latvijos ekonomika


Įvadas. Latvijos ūkio struktūra. Latvijos tarptautiniai prekybos partneriai. Mokėjimų balansas bei jį sąlygojantys veiksniai. Išvados.

Pats terminas tarptautinė prekyba reiškia prekių ar paslaugų mainus tarp dviejų ir daugiau šalių, kuomet atsiskaitymams gali būti naudojamos įvairios valiutos su joms būdingais valiutų kursų svyravimais. Prekyba daro ne tik ekonominį bet ir kultūrinį poveikį valstybėms, ji padeda plisti naujoms idėjoms ir technologijoms. Ekonomikos plėtra negali apsieiti ir be eksporto, nes šalys pasaulinėje rinkoje už gautas iš eksporto pajamas gali įsigyti naujų technologijų ir plėstis namų rinkose.

Kiekviena šalis gali taikyti skirtingas prekybos politikas. Šiuo atveju yra išskiriamos dvi: laisvoji ir protekcionistinė. Laisvosios prekybos politika leidžia prekėms laisvai judėti tarp valstybių, skatinanti konkurencija ir prekių įvairovę. Tuo tarpu protekcionistinės politikos atvejų šalis-importuotoja muitais, subsidijomis ir kitais teisiniais veiksniais stengiasi sumažinti užsienio šalių prekių įsiskverbimą į savo rinką, skatindama vietinių įmonių veiklą.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 55 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (1297 žodžiai)
  • Latvijos ekonomika
    10 - 1 balsai (-ų)
Latvijos ekonomika. (2014 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/latvijos-ekonomika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 01:29
×