Latvijos ir Lietuvos prekybiniai santykiai


Lietuvos ir latvijos prekybiniai santykiai. Sandra ūsaitė. Lietuvos prekybiniai santykiai su latvija. Tarptautinė prekyba susideda iš dviejų prekinių srautų:. Latvijos tarptautine prekyba. Prekyba tarp lietuvos ir latvijos. Latvija ribojasi su rusija. Latvijos-lietuvos eksportas-importas. Baltijos šalių prekybiniai santykiai. Latvijos uzsienio prekyba.

Įvadas. Latvija. Lietuvos ir latvijos prekybiniai santykiai. Lietuvos eksportas i latviją. Importas iš latvijos. Prekybinis balansas. Bendrasis vidaus produktas. Tarptautinės užsienio investicijos. Ekonominės prognozės. Metams. Išvados ir siūlymai. Literatūros sąrašas.

Dalyko dėstytoja tarptautinė prekyba susideda iš dviejų prekinių srautų: tai – importo ir eksporto. Tarptautinėje prekyboje kiekviena šalis specializuojasi tiekti tą produktą, kurio ji turi absoliutų gamybos pranašumą. Tai tokias prekes, kurias gaminant sunaudojama darbo sąnaudų produkcijos vienetui mažiau, nei tą prekę gaminama kitose šalyse. Tačiau specializaciją lemia ir palyginamasis pranašumas.

Lietuvos santykiai su latvija neatsiejami nuo santykių su estija. Visos trys baltijos šalys bendradarbiauja politikos, ekonomikos, kultūros ir kitose srityse. Dar 1990 metų gegužį buvo įkurta baltijos šalių taryba, kurią sudarė trijų valstybių bei jų vyriausybių vadovai ir užsienio reikalų ministrai. Nors tuo metu latvija ir estija dar nebuvo paskelbusios visiškos nepriklausomybės, tačiau šioje taryboje visus dokumentus šalys priiminėjo kaip trys nepriklausomos valstybės.

1990 m. Pabaigoje vilniuje įvyko pirmasis bendras Lietuvos, latvijos ir estijos parlamentarų posėdis. Beveik po metų taline buvo pasirašytas susitarimas įkurti Lietuvos, latvijos ir estijos tarpparlamentinę asamblėją, arba baltijos asamblėją. 1992 m. Įvyko pirmoji šios asamblėjos sesija. Baltijos asamblėja įkurta kaip trijų baltijos valstybių parlamentų bendradarbiavimo institucija, skirta svarstyti bendriems klausimams.

Bendros, kasmet vykstančios baltijos asamblėjos ir baltijos ministrų tarybos (įkurta 1994 m. ) sesijos vadinamos baltijos taryba. Pirmoji baltijos tarybos sesija įvyko 1995 m. Balandį rygoje. Pradėjus veikti baltijos tarybai, nebereikalinga tapo baltijos šalių taryba, kurios daugumą funkcijų perėmė baltijos ministrų taryba.

Lietuvai svarbus ir latvijos kaip ekonominės partnerės vaidmuo, mat latvija yra didžiausia Lietuvišanalizuoti Lietuvos ir latvijos prekybinius latvijos respublika – valstybė europos šiaurės rytuose, baltijos jūros rytinėje pakrantėje. Latvija yra viena iš baltijos šalių kartu su estija (bendros sienos ilgis 343 km) ir Lietuva (588 km), kurios yra jos kaimynės iš šiaurės ir pietų. Rytuose latvija ribojasi su rusija (276 km), o pietryčiuose su baltarusija (141 km). Jūros siena latvija ribojasi su švedija. Latvija priskiriama vidutinių platumų klimato zonai.

Latvija taip pat europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos bei šiaurės atlanto bendradarbiavimo tarybos narė. 2003 m. Rugsėjo 20 d. Vykusiame referendume latviai balsavo už įstojimą į europos sąjungą. Formaliai šalis pilnateise es nare, kaip ir Lietuva bei estija, tapo 2004 m. Gegužės d. Latvija į nato įstojo 2004 m. Kovo 29 d.

  • Microsoft Word 321 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (1865 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Latvijos ir Lietuvos prekybiniai santykiai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Latvijos ir Lietuvos prekybiniai santykiai. (2011 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/latvijos-ir-lietuvos-prekybiniai-santykiai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:42
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo