Latvijos mokesčių sistema


Latvijos Respublikos mokesčių analizė. Atliko. Darbo tikslas Latvijos Respublikos mokesčių analizė Darbo uždaviniai Latvijos biudžeto struktūra. 2014 m. Latvijos biudžete pajamų iš mokesčių struktūrinė dalis 65 %. Pajamos iš mokesčių išaugę 2014 m. 194,5 mlj. eurų arba 6,1 %. Lietuvoje dar negirdėtas Elektros mokestis (biudžeto struktūroje mažiau nei 1 %). 2014 m. PVM mokesčio pajamos išaugę 136,9 mlj. Lietuvos biudžete struktūrinė dalis didesnė GPM (. Valstybiniai mokesčiai. Gyventojų pajamų mokestis Socialinio. Pridėtinės vertės mokestis. Šis mokestis yra pagrindinė Latvijos valstybinio biudžeto pajamų iš mokesčių sudedamoji dalis. Tai fizinių asmenų. Gyventojų pajamų mokestis. Socialinio draudimo mokesčiai. Privalomųjų įmokų tarifas. Kiti mokesčiai. Automobilių ir motociklų mokestis - šis mokestis Latvijoje buvo įvestas įstojus į Europos Sąjungą. Muito mokesčiai - muitu apmokestinamos prekės importuojamos iš šalių. Loterijų ir azartinių žaidimų mokestis – tai specialus mokestis. Latvijoje pelno mokesčio tarifas siekia 15 proc. Įdomūs akcentai. Akcijų pardavimo pelnas Latvijoje neapmokestinamas.


2014 m. PVM mokesčio pajamos išaugę 136,9 mlj. eurų arba 8,2 %.

Lietuvos biudžete struktūrinė dalis didesnė GPM (13,6 %) ir mažesnės - PVM (6,5 %), Pelno (2,5 %), Akcizų (5,5 % ). Tarifai; Lietuvoje GPM (pagrindinis) - 15 %, Latvijoje- 23% Lietuvoje PVM – 21 %; 9 %; 5 %; 0 %, Latvijoje- 21 %; 10 %; 0 %.

Gyventojų pajamų mokestis Socialinio draudimo mokesčiai Įmonių pajamų mokestis (pelno mokestis) Pridėtinės vertės mokestis Akcizai Muito mokesčiai Loterijų ir azartinių lošimų mokestis Automobilių ir motociklų mokesčiai Nekilnojamojo turto mokestis.

Šis mokestis yra pagrindinė Latvijos valstybinio biudžeto pajamų iš mokesčių sudedamoji dalis. Pridėtinės vertės mokestis yra sąnaudų mokestis, kuris įtraukiamas į prekės ar paslaugos kainą, ir jį moka prekės ar paslaugos galutinis vartotojas. Mokesčio tarifas 21%, tačiau norminiai aktai numato ir atvejus, kai taikomas 12% ir 0% mokesčio tarifas.

Loterijų ir azartinių žaidimų mokestis – tai specialus mokestis, išieškomas pagal akcizo mokesčio tipą, tai yra vieną kartą nuo pelno, gauto iš loterijos ar azartiško žaidimo. Be mokesčio, gaunant šios rūšies veiklos vykdymo licenziją, o vėliau kasmet mokama speciali rinkliava. Elektros mokestis – pagal Elektros mokesčio įstatymą vartotojai moka 1,01 Eur už megavatvalandę. Moka juridiniai asmenys, kurie verčiasi gamybos, skirstymo, tiekimo, prekybos ir kita veikla susijusia su elektros energijos tiekimu. Objektas- apmokestinamos elektros energijos tiekiama galutiniam vartotojui.

  • Finansai Skaidrės
  • MS PowerPoint 315 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (922 žodžiai)
  • Universitetas
  • Asta
  • Latvijos mokesčių sistema
    10 - 6 balsai (-ų)
Latvijos mokesčių sistema. (2016 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/latvijos-mokesciu-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 01:01
×