Latvių muzikos instrumentai


Latvių muzikos instrumentai. Latvija Latvijos simboliai. Latvija-valstybė Europos šiaurės rytuose. Latvija. Vėliava. Herbas. Kaip ir kitų tautų, latvių liaudies muzikos instrumentai skirstomi į mušamuosius. Liaudies muzikos instrumentai. Mušamieji instrumentai yra dvejopi idiofonai (įvairūs žvangučiai. Mušamieji instrumentai. Vienkiemiuose buvo galima dažnai pamatyti tabalus-medžio lenta pakabinta prie vartų. Panašiai buvo grojama ir sudėtingesniu instrumentu-skrabalais. Dainose minimas dar vienas idiofonas-buoželės ar lazdelės. Latvių dainose dažnai. Būgnas daromas iš tuščiavidurio kelmo. B. C. Pučiamieji instrumentai. Lamzdeliai ožragiai ragai trimitai molinukai. Kai kurie instrumentai labai seni-pavyzdžiui archeologų Latgaloje rasta lamzdelio pirmtakė-kaulinė švilpa-yra iš I a. Lamzdelis. Ožragis. Lankas pūslinė smuikas kanklės citra cimbolai vienstygė. Styginiai instrumentai. Cimbolai. Lankas. Klabatė-latvių muzikos instrumentas mušamasis arba kratomasis. Kuoklės-senovinis styginis instrumentas. Kiti instrumentai.


Latvija Latvijos simboliai Liaudies muzikos instrumentai Mušamieji instrumentai Pučiamieji instrumentai Styginiai instrumentai Kiti latvių instrumentai.

Kaip ir kitų tautų, latvių liaudies muzikos instrumentai skirstomi į mušamuosius, pučiamuosius ir styginius. Apie jų įvairovę, paplitimą ir pobūdį liudija liaudies dainos, įvairūs istorijos šaltiniai, archeologiniai radiniai ir mūsų dienas pasiekę pavyzdžiai.

Vienkiemiuose buvo galima dažnai pamatyti tabalus-medžio lenta pakabinta prie vartų. Mušant per ją kieto medžio buožele,gaunamas toli aidintis garsas. Sutartu ritmu taip būdavo šaukiami namo piemenys,pranešama apie gaisrą.

Panašiai buvo grojama ir sudėtingesniu instrumentu-skrabalais,kurių medinės dėžutės buvo padarytos pagal karvių medinio kankalo pavyzdį.

Dainose minimas dar vienas idiofonas-buoželės ar lazdelės. Kaip jos atrodė,sunku pasakyti,nes trūksta archeologinių duomenų. Iš dainų tekstų galima spėti,jog lazdelės buvo mušamos viena į kitą tuo pačiu metu dainuojant. Tai buvo saulėlydžio ritualas.

  • MS PowerPoint 1729 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (381 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Elena
  • Latvių muzikos instrumentai
    10 - 1 balsai (-ų)
Latvių muzikos instrumentai . (2020 m. Sausio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/latviu-muzikos-instrumentai.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 11:26
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo