Lauko dirvožemio mėginių paėmimas


Aplinkos chemija. Litosfera. Ekogeologinių tyrimų reglamentas. Dirvožemio, grunto mėginiuose turi būti nustatyta. Vandens mėginiuose turi būti nustatyta. Paviršinis vanduo. Požeminis vanduo. Nuotekos. Paviršinio ir požeminio vandens bei nuotekų mėginių paėmimas.

Paviršinio vandens mėginio paėmimas, saugojimas ir transportavimas neturi keisti jo sudėties. Labai svarbu tinkamai parinkti mėginio paėmimo vietą ir mėginio paėmimo būdą (vienkartinis ar serijinis). Mėginiai gali būti paimami skirtingu laiku arba skirtingose vietose. Ežeruose matavimai atliekami tik nutirpus ledui (balandžio-gegužės mėn.) ir aktyvios vegetacijos periodo antroje pusėje (liepos-rugpjūčio mėn.) Ežeruose kartą per parą turėtų būti matuojamas vandens lygis, paviršinė temperatūra ir ledo reiškiniai. Fiziniai, hidrocheminiai ir mikrobiologiniai ežerų parametrai nustatomi parinktoje vertikalėje (dažniausiai tai yra didžiausio gylio vertikalė). Vandens mėginiai vertikalėje imami iš trijų taškų: paviršiuje, metalimnijono ir hipolimnijono sluoksniuose. Nuosėdų mėginiai imami iš kitoje vertikalėse įrengtų nuosėdų gaudyklių, kurios turėtų būti įrengtos vienoje iš ežero gelmių 1-2 m virš ežero dugno. Toje pat vertikalėje atliekami temperatūros, skaidrumo ir savitojo elektros laidžio matavimai.

Skaidrumo ir savitojo elektros laidžio matavimai atliekami abiejose vertikalėse (hidrocheminių mėginių ir nuosėdų). Viename (didžiausiame) ar keliuose ežero intakuose ir ežero ištakose matuojama: debitas, paviršiaus temperatūra; imami mėginiai hidrocheminiams tyrimams. Matuojami šie dydžiai: pH, O2, BDS7, ChDSMn, CHDSChr, amonio azotas, nitratai, nitritai, fosfatai, N bendras P bendras.

Matuojama: Ca, Na, K, SiO3, HCO3, SO4, Cl, bendras kietumas, ištirpusi organinė anglis, bendra organinė anglis. Gali būti matuojamos specifinės medžiagos (naftos produktai) ir kt. Ežeruose taip pat nustatomas biologinis užterštumas. Tiriant ežerų nuosėdas nustatoma: bendras nuosėdų, susidariusių tarp matavimų, kiekis, nuosėdų organinė dalis; visuminis fosforingumas; visuminis azotingumas.

  • Aplinka Skaidrės
  • MS PowerPoint 200 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (2263 žodžiai)
  • Kaname
  • Lauko dirvožemio mėginių paėmimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Lauko dirvožemio mėginių paėmimas. (2015 m. Rugpjūčio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/lauko-dirvozemio-meginiu-paemimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 17:05
×