Lauko tranzistorius


Lauko tranzistoriai. Valdančiosios pn sandūros lauko tranzistorius. Lauko tranzistoriaus charakteristika. Dažninės lauko tranzistoriaus savybės.

Dažniausiai naudojami N kanalo tipo valdančiosios PN sandūros lauko tranzistoriai, kadangi jie labiau tinka naudoti grandinėse su teigiama maitinimo įtampa. 2 paveiksle parodyta tokio tranzistoriaus struktūra. Kanalo sritis yra lygiagreti paviršiui, kanalo galuose prijungiami ištakos ir santakos išvadai. Salia N laidumo kanalo suformuojama P laidumo sritis, prie kurios prijungiamas užtūros elektrodas. Tarp P laidumo užtūros srities ir N kanalo susiformuoja PN sandūra. 3 paveiksle parodyta supaprastinta valdančiosios PN sandūros lauko tranzistoriaus struktūra.

Tarkim, pradžioje užtūros elektrodo įtampa lygi nuliui. Jei prijungiama santakos ir ištakos įtampa, kanalu teka santakos srovė. Dėl įtampos kritimo kanalo puslaidininkyje susiformuoja skirtinga įtampa tarp užtūros ir kanalo ties santaka ir tarp užtūros ir kanalo ties ištaka. Tarp užtūros ir kanalo ties santaka gaunama didesnė atvirkštinė įtampa, PN sandūra toje vietoje labiausiai įsiskverbia į kanalą. Toliau didinant santakos ir ištakos įtampą sandūra įsiskverbia į visą kanalo gylį - pasiekiama soties įtampos reikšmė. Iki šios įtampos santakos srovė tiesiškai priklauso nuo santakos ir ištakos įtampos. Kanalo užtvėrimas ties soties įtampa santakos srovės visiškai nenutraukia, nes elektronai yra injektuojami į užtvarinį sluoksnį ir dėl įtampos kritimo siurbiami į santaką. Tranzistorius pereis į soties režimą: santakos srovė šiek tiek didės, didinant santakos ir ištakos įtampą.

Tranzistoriaus santakos srovė, esant soties režimui, gali būti išreikšta formule

Kadangi santakos srovė valdoma atvirkštine kryptimi įjungta PN sandūra, valdančiosios PN sandūros lauko tranzistorių įėjimo varža yra didelė ir siekia 108... 1010 Ω. Todėl galima sakyti, kad tokio lauko tranzistoriaus išėjimo srovė valdoma įėjimo įtampa.

  • Fizika Referatas
  • Microsoft Word 55 KB
  • 2013 m.
  • 5 puslapiai (1735 žodžiai)
  • Vilius
  • Lauko tranzistorius
    10 - 2 balsai (-ų)
Lauko tranzistorius. (2013 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lauko-tranzistorius.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:04
×