LCD monitorių apžvalga


Monitorių tipai. Lcd monitoriu sandara. Lcd ekrano sandara. Skystuju kristalu vaizduokliu savybes. Monitoriaus ekrano tipai. Monitoriai tipai. Montoroių apžvalga. Lcd monitorių savybės. Monitoriaus sandara. Kas yra skleistines daznys.

Lcd monitorių apžvalga. Turinys. Įvadas. Lcd ir crt monitoriai. Skystųjų kristalų monitorių savybės. Išvados. Literatūra. Skystųjų kristalų monitorius (ang. Liquid Crystal Display) yra plonas, lygus monitorius, sudarytas iš daugybės spalvotų arba vienspalvių taškų, išdėstytų prieš šviesos šaltinį. Skystųjų kristalų monitoriai populiarūs nešiojamuose įrenginiuose dėl mažo elektros energijos vartojimo kiekio. Rinkoje siūlomi monitoriai yra dviejų tipų: CRT monitoriai (mūsų akiai įprasti monitoriai su elektroninių spindulių vamzdžiu - kineskopu) ir LCD (su skystų kristalų skaitmeniniu ekranu). LCD monitoriai yra palyginti naujas produktas, kuris monitorių rinkoje vis populiarėja, po truputį užimdamas CRT monitorių rinką. Šie du monitorių tipai tarpusavyje stipriai skiriasi, tiek technologiniu pagrindu, tiek vartojimo savybėmis. Dažną pirkėją apima abejonės, kurio tipo monitorių pirkti.

Skystųjų kristalų monitorius (ang. Šie du monitorių tipai tarpusavyje stipriai skiriasi, tiek technologiniu pagrindu, tiek vartojimo savybėmgabaritai. Visų pirmą į akis krenta monitorių gabaritų skirtumas. Lcd monitoriai yra ploni, kai kurie modeliai yra net pritaikyti kabinti ant sienos. Lcd monitorius - idealus sprendimas taupant vietą. Crt monitorius yra didelis ir griozdiškas.

Dizainas. Crt monitoriai lyginant su lcd monitorių išvaizda atrodo kaip dinozaurai. Lcd monitorių yra įvairių spalvų ir subtilių formų. Jie puivaizdo kokybė. Vaizdas lcd monitorių ekrane išsiskiria savo ryškumu ir tikslumu. Labai tiksliai atvaizduojamos linijos, įvairios detalės, tekstai. Brėžinai atrodo puikiai - visos linijos ryškios ir tiesios net ekrano pakraščiuose. Crt monitorių pakraščiuose iškraipymų dažniausiai nepavyksta išvengti, nors kai kuriuose brangesniuose modeliuose būna įdiegtos sudėtingos koregavimo sistemos, kurios ištaiso iškraipymus.

Akių varginimas. Be pertraukos dirbant su crt monitoriumi, jau po dviejų valandų pavargsta ir įskausta akys, ko neatsitinka dirbant su lcd monitoriumi. Crt monitorius mažiau vargina akis, kai vertikalios skleistinės dažnis yra ne mažesnis kaip 85 hz.

Nuo monitoriaus dažnio juostos priklauso ir galimi darbo rpavyzdžiui, dirbant 1024x768 rezoliucijoje su 85hz kadrų skleistinės dažniu, mums reikalinga 91,2mhz dažnio juosta = 1,05*768*1,3*1024*.

Vėlinimo laikas. Vienas iš esminių lcd monitorių trūkumų - vaizdo kitimo inercija. Vaizdo inerciją apsprendžia laikas, per kurį vienas ekrano taškelis (pikselis) užsidega ir užgesta. Šio laiko žymėjimas nėra standartizuotas, todėl skirtingi gamintojai skirtingai nustato ir žymi šį parametrą. Vieni gamintojai nurodo tik taškelio užsidegimo laiką, kiti - užsidegimo ir užgesimo laikų vidurkį, treti - abiejų laikų sumą. Dėl to nevisuomet galima tikėti tuo, kas parašyta lcd monitoriaus aprašyme. Crt monitoriai šios problemos iš viso neturi.

Taškai ekrane. Kita rimta lcd monitorių problema - neaktyvūs taškeliai ekrane. Gamintojas tam tikrą jų skaičių toleruoja ir nelaiko broku. Atskirų gamintojų leistinas neaktyvių taškų normas žiūrėkite lentelėje. Crt monitorilcd monitorių ekranas sudarytas iš aktyvių taškelių.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (1254 žodžiai)
  • Universitetas
  • Zita
  • LCD monitorių apžvalga
    10 - 1 balsai (-ų)
LCD monitorių apžvalga. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lcd-monitoriu-apzvalga.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 00:36
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo