LDK privilegijos


Teigiama. Jie rėmėsi Lietuvos valstybės vientisumą palaikančiais žemiečiais. Neigiama. Savival. Kokia pagrindinė problema aptariama šaltinyje C Problema. Teisingumo nebuvimas. Paaiškinimas. Per didelis bajorų tarybos įsigalėjimas. Remdamiesi šaltiniu C ir žiniomis, nurodykite dvi valstybes, kurios kėlė grėsmę tolesnei Abiejų Tautų Respublikos egzistencijai Valstybės. Rusija. Ir Švedija. Susitarimas. Kėdainių unija. (1655 RADVILOS)Remdamiesi šaltiniu D, išskirkite dvi pagrindines idėjas, kurios įvardijamos konstitucijoje Bajorai konstitucijos gynėjai. Šaltinyje D minimi statutai ir privilegijos Statutas. Bajorų teisė dalyvauti valstybės valdyme. Privilegija. Jogailos privilegija miestiečiams.


Kiekvienas priėmęs katalikų tikybą karys ar bajoras, ir jų palikuonys bei teisėtieji paveldėtojai, turi ir turės pilną ir visokeriopą teisę valdyti, laikyti, naudotis, parduoti [...] ir laisvai vartoti pagal savo laisvą valią ir norą pilis, valsčius, kaimus ir namus ir viską, ką iš tėvų palikimo valdo, taip, kaip panašiomis teisėmis naudojasi ir kiti kilmingieji kitose mūsų Lenkijos karalystės žemėse, kad neatrodytų, jog jie nelygūs teisių atžvilgiu, kai juos jungia tai, jog jie yra vienos karūnos pavaldiniai. Kiekvienas, kuris, priėmęs šventąjį katalikų tikėjimą, gėdingai nuo jo pasitrauks arba kuris atsisakys jį priimti, neprivalo naudotis jokiomis šių teisių.

Ponų taryba buvo didikų luominė institucija. Ją sudarė katalikų vyskupai, centrinės valdžios pareigūnai, stambių valstybės sričių vietininkai, kiti iškilūs ponai. Joje galėjo būti apie keliasdešimt narių, jos sudėtis ir kompetencija formaliai nebuvo apibrėžtos.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (625 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Migle
  • LDK privilegijos
    10 - 1 balsai (-ų)
LDK privilegijos. (2020 m. Birželio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/ldk-privilegijos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 21:24
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo