LDK teisė, Lietuvos statutai


Lietuvos statutai referatas. Statutai ldk. Ldk statutai. I statuto parengimas. Ištrauka iš lietuvos statuto. Verslo salygos ldk luomineje visuomeneje. Lietuvos ldk teisė. Lietuvos statutu istraukos.

Įžanga. Ldk paprotinė teisė. Ikistatutinis ldk laikotarpis. Pirmojo lietuvos statuto rengimas ir priėmimas. Antrojo lietuvos statuto rengimas ir priėmimas. Trečiojo lietuvos statuto parengimas ir paskelbimas. Išvados. Naudota literatūra.

Lietuvos Statutai buvo visiškai dėsningas tos epochos ir Lietuvos valstybės bei visuomenės reiškinys.Lėta LDK feodalų luomo konsolidacija bei užtrukęs luominės monarchijos struktūrų klostymasis, vėluojantis feodalų teisių ir privilegijų įstatymiškas įtvirtinimas suteikė galimybę ir sudarė sąlygas kodifikuoti LDK teisę gerokai modernesnės kultūros bei labiau išsivysčiusios teisinės minties pagrindu, nei pavyzdžiui, tai buvo padaryta beveik dviem šimtmečiais ankščiau Lenkijoje (Piotrkovo ir Vislicos statutai ), kai feodalinės visuomenės raidos lygmuo buvo žemesnis. Žinoma, ir Lietuvos Statutuose yra archaikos žymių, bet kodifikavimo mąstymas jau yra naujoviškas. Didelį Lietuvos Statutų pranašumą lyginant su ankstesniais teisynais, lemia ir Renesanso epochos idėjos, suteikusios Statutams (ypatingai pirmajam) daug humanizmo bruožų bei išskirtinį pasaulietiškumą.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (3512 žodžiai)
  • R
  • LDK teisė, Lietuvos statutai
    10 - 2 balsai (-ų)
LDK teisė, Lietuvos statutai. (2013 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/ldk-teise-lietuvos-statutai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 12:56
×