LDK testas


Lietuvos krikšto. (1 tšk. ). Pateikite šaltinių A,B,C,D chronologinę seką D,A,B,C. (1 tšk. ). Remdamiesi šaltiniu A, nurodykite du tikslus, kurių siekė šio laiško autorius Krikščionybės priėmimo , apsisaugoti nuo ordino puldinėjimų. Ar laiško autoriui pavyko pasiekti tikslus? Atsakymą paaiškinkite Ne,krikščionybė nebuvo priimta ir ordinas toliau puldinėjo(2 tšk. ). Paaiškinkite šaltinyje A minimų žodžių „Magistras“ ir „Broliai“ reikšmes Magistras asmuo einantis ordino viršininko pareigas, broliai. Įvardinkite šaltinyje B minimą valdovą. Paaiškinkite, kodėl taip manote Jogaila,noras atvesti žmones prie tikrojoj tikėjimo.


Didžiai prakilniam tėvui viešpačiui Jonui, Romos sosto aukščiausiąjam kunigui,Gediminas, lietuvių ir daugelio rusų ir t.t. karalius.<...> šiuo laišku pareiškiame <...>, [kad] <...> esame pasirengę visuose dalykuose jums paklusti ir priimti [jūsų] tikėjimą, kad tik mūsų nevargintų <...> magistras ir broliai.

[Valdovas sudaręs sąjungą su] Karalyste ir karaliene Jadvyga<...>įsipareigojo bet kokiu būdu atitraukti Lietuvos krašto žmones nuo <...> prietarų ir atvesti juos prie <...> tikrojo tikėjimo išpažinimo.<...> Ne vieną ir ne dvi dienas triūsė <...> įtikinėdami karius bei paprastuosius žmones atsižadėti netikrų dievų <...>Karalius <...> įsakė <...> užgesinti ugnį, kurią jie laikė amžina ir kurią sostinėje Vilniuje prižiūrėjo ir rūpestingai malkomis kurstė žynys.

Sutvarkę valstybės reikalus <...> [jie] ėmėsi <...>atpratinti <...>[žemaičius] nuo išgalvotų dievų prietaringo garbinimo.<....>[Didysis kunigaikštis], nenorėdamas , kad vėl užželtų laukas, likęs be prižiūrėtojo <...>liepė pastatyti Medininkų miestą, naujojo ganytojo sostinę<...>.Kai visa tai buvo padaryta ,<...>išsiuntė į Konstancos <...>suvažiavimą iš kilmingųjų žemaičių sudarytą pasiuntinybę.

  • Microsoft Word 541 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (564 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Migle
  • LDK testas
    10 - 2 balsai (-ų)
LDK testas. (2020 m. Birželio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/ldk-testas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 22:18
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo