Le bourgeois gentilhomme miestelėnas – bajoras


Le bourgeois gentilhomme (miestelėnas – bajoras). Menų dialogas. Trys menai, viena kalba. Distancija ir emocija: grožis ant peilio ašmens. Belle-dance, pantomima ir commedia dell’arte. Liepsnos šešėlis.

„Miestelėnas – bajoras“ – 11-oji Molière‘o ir Lully komedija-baletas (comédie-ballet). Šį naują žanrą abu autoriai sukūrė vykdydami Liudviko XIV įsakymą „susiūti“ drauge teatrą, muziką ir šokį taip, kad „nesimatytų siūlių“. „Miestelėnas – bajoras“ - paskutinis Molière‘o ir Lully bendros kūrybos vaisius. Kūrinys „išsilaikė“ scenoje beveik 10 metų. Šiandien pjesė vertinama, ne tik kaip geriausias žanro pavyzdys, bet ir kaip reikšmingas Prancūzijos meno paveldas. Meistriškas muzikos ir dramos kūrinys, komedijos-baleto žanro kulminacija, įvairiapusis opusas, atskleidžiantis mums skirtingų meno rūšių sąsajų esmę. Mūsų pagrindinis tikslas buvo pristatyti pjesę – pirmą kartą po daugiau nei 200 metų – tuo pavidalu, kuris pelnė jai sėkmę, t.y. originalią nesutrumpintą versiją, ir atkurti atmosferą tos pakilios nuotaikos, kuri ir yra komedijos-baleto žanro pagrindinis bruožas.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (961 žodžiai)
  • Lina
  • Le bourgeois gentilhomme miestelėnas – bajoras
    10 - 2 balsai (-ų)
Le bourgeois gentilhomme miestelėnas – bajoras. (2012 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/le-bourgeois-gentilhomme-miestelenas--bajoras.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 04:20
×