Lean canvas metodologijos analizė ir taikymas


Vadybos savarankiškas darbas.

Įvadas. Lean Canvas metodologija. Blokų reikšmės. Situacija ir jos aprašymas. Lean Canvas modelis. Modelio analizė. Išvados. Naudota literatūra.


Tai verslo ir produktų plėtojimo metodas, kurį pirmasis pasiūlė Eric Ries, 2008 m. Ries sukūrė idėją šios metodologijos pradžiai pasitelkdamas patarėjo, darbuotojo ir įkūrėjo patirtimi. Ar tai prasminga ne visi daro verslo planus, kas kalba apie verslo modelį pagal Lean Canvas? Nors verslo planai trunka mėnesius, tačiau pradiniam Lean Canavas planui sudaryti trunka tik keletą valandų, o rezultatas yra beveik tas pats. Dauguma yra susipažinę su Busines Model Canvas (BMC) koncepciją. BMC yra schema, kuri turi 9 skirtingus laukus, kurie yra papildomi, tai geriausias būdas apibūdinti verslo planą, dažniausiai kylantys klausimai: kodėl tam tikros įmonės yra, kas yra vartotojai, partneriai, kaip bendrauti su jais, kokie yra pagrindiniai ištekliai, kokios yra sąnaudos, kaip uždirbami pinigai.

Lean Canvas modelį sudaro 9 blokai: Problema, Sprendimas, Svarbiausios metrikos, Nesąžininga lengvata, Klientų segmentas, Pajamų srautai, Kanalai, Unikalus vertės pasiūlymas, Išlaidų struktūra.

Problema – daugeliui pradedančiųjų nepavyksta, ne dėl to, kad jiems nepasiseka sukurti, ką jie sugalvojo sukurti, tačiau dėl to, jog išvaistė laiką, pinigus ir įdėjo daug pastangų kuriant netinkamą produktą. Nuo pat pradžių trūksta tinkamo problemos supratimo.

Sprendimas – geriausias būdas rasti tinkamą sprendimą, supratus problemą. Sprendimas yra tai, dėl ko me sesame labiausiai užsidegę.

Svarbiausios metrikos (ko nors pavadinimas ir glausti duomenys) – dažniausiai pradedantieji paskęsta skaičių jūroje, bandydami įvesti tvarką chaose. Atsižvelgiant į tuo metu esančią situaciją yra svarbūs tik keli pagrindiniai veiksmai.

 • Vadyba Savarankiški darbai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Emilija
 • 13 puslapių (1383 žodžiai)
 • Kolegija
 • Vadybos savarankiški darbai
 • Microsoft Word 380 KB
 • Lean canvas metodologijos analizė ir taikymas
  10 - 2 balsai (-ų)
Lean canvas metodologijos analizė ir taikymas. (2017 m. Sausio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/lean-canvas-metodologijos-analize-ir-taikymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:29