Ledų gamyba verslo planas


Ledų gamyba verslo planas.


Naujai savo veiklą pradedanti UAB „Gaivi svajonė“ gamins plombyrinius ir grietininius ledus. Sugalvojome tokią veiklą, nes manome, kad šie gaminiai yra populiarūs Lietuvoje, ypač šiltuoju metų sezonu ir taip pat manome, kad gamindami šiuos gaminius nebus taip sunku įsitraukti į rinką. Mūsų įmonės stiprioji pusė ta, jog mūsų ledai iš kitų skirsis tuo, jog jie bus gaminami iš natūralių produktų.

Pagrindinis šio darbo tikslas įgyvendinti idėją ir gauti pelną, sukurti naujų darbo vietų, pritraukti kuo daugiau klientų, kurie būtų patenkinti mūsų gaminiais. UAB „Gaivi svajonė“ numato pritraukti daug klientų, o nuolatiniams ir perkantiems didesniais kiekiais planuojama suteikti nuolaidas. Įmonė stengsis atkreipti vartotojų dėmesį į ledus gamindama skanius ledus iš natūralių produktų. Įmonė planuoja tapti lyderiaujančia firma ledų gaminimo srityje, būti žinoma ir vertinama, kaip stabiliai bei kokybiškai dirbanti kompanija.

UAB „Gaivi svajonė“ nuomosis patalpas Švitrigailos g., Vilniuje. Įmonės bendrasis nuomojamų patalpų dydis yra 297 m2. Gamyklos administracijai skirta 47 m2 užimamų patalpų, o gamybinėms patalpoms skirta 250 m2. Įmonėje dirba 11 darbuotojų. Administracijos darbuotojai yra: direktorė, buhalterė, vadybininkė, kuri vadovauja ir gamybos padaliniui ir rinkodaros specialistė. Gamybinėse patalpose dirba 5 pagrindiniai darbininkai. Taip pat čia dirba yra 1 pagalbinis darbininkas vairuotojas-krovėjas ir 1 valytoja. Visi darbuotojai yra kompetentingi, turi darbo patirties ir išmano savo darbą.

Įmonei įsteigti reikalinga pinigų suma sudaro 236 000 Lt. Į ją įeina ilgalaikio ir trumpalaikio turto pirkimas, įmonės steigimo bei būsimųjų laikotarpių išlaidos ir verslo pradžiai reikalingi grynieji pinigai. Įmonės finansavimo šaltinis yra akcinis kapitalas ir banko paskola, kurių bendra suma siekia 236000 Lt. Įmonė turi 4 akcininkus. Direktorės akcijos sudaro 40 proc., buhalterės, vadybininkės ir rinkodaros specialistės akcijos sudaro po 20 proc. Vienos akcijos nominali vertė – 200 Lt, akcijų išleista 180.

Įmonei įsteigti iš banko turėjome imti paskolą, jos dydis 200000 Lt. Ją suteikė Swedbank bankas. Pirmąjį pusmetį įmonė mokės tik palūkanas (5%), o nuo kitų metų sausio mėnesio pradės grąžinti pinigus už suteiktą paskolą. Ji bus išmokėta per penkerius metus.

Iš apskaičiuotų finansinių rodiklių galime spręsti, kad įmonei turėtų sektis neblogai, įmonė neturėtų susidurti su dideliais sunkumais ir galima manyti, kad greitu metu įmonė pasiektų pelną. Bendrasis pardavimų pelningumo rodiklis pinigine išraiška rodo kiek 1-nam pardavimų litui tenka bedrojo pelno. Kadangi šioje įmonėje šis rodiklis yra labai geras, tai reiškia, kad įmonė neturi problemų kainodaroje, ji gali kontroliuoti gamybos kaštus. O grynasis pardavimų pelningumas buvo įvertintas gerai, tad kyla nedidelė rizika, kad gali reikėti tam tikrų naujovių. Turto grynasis pelningumas įvertintas labai gerai, tai reiškia, kad savo turtą įmonė naudoja pelningai.

UAB „Gaivi svajonė“ savo veiklą pradės 2014 m. liepos 1 d. Įmonė – PVM mokėtoja, kuri užsiims ledų gaminimu. Rinkoje yra daug ledų gamintojų, todėl ir konkurencija yra didelė. UAB „Gaivi svajonė“ turi aiškią viziją – mes bandysime įsilieti į šią rinką bei sieksime pritraukti kuo daugiau potencialių klientų. Ateityje savo veiklą plėsime Lietuvos, o jei ir toliau viskas klostysis puikiai net ir užsienio rinkose. Šis verslas nėra visiškai sezoniškas, nors vasarą ledų yra nuperkama žymiai daugiau, tačiau jie yra perkami ir žiemą.

3. Verslo tikslai. Pagrindinis UAB „Gaivios svajonės“ tikslas gauti kuo didesnį pelną, patenkinant klientų norus ir lūkesčius. Pagrindiniai ateities tikslai, kad įmonė įsitvirtintų rinkoje ir būtų pajėgi konkuruoti rinkoje su kitomis ledų gaminimu užsiimančiomis įmonėmis. Taip pat pelnyti klientų pripažinimą ir įgyti jų pasitikėjimą. Artimiausi pusmečio planai: padidinti gamybos apimtis, pradėti tiekti produkciją į kitas prekybos buveines bei priimti dirbti dar vieną pagrindinį darbininką ir cecho vadovą.

  • Ekonomika Verslo planas
  • Microsoft Word 104 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 40 puslapių (8169 žodžiai)
  • Universitetas
  • Student3
  • Ledų gamyba verslo planas
    10 - 2 balsai (-ų)
Ledų gamyba verslo planas. (2016 m. Vasario 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/ledu-gamyba-verslo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 06:21
×