Leksikos normos ir jų pažeidimai


Leksikos normos ir pažeidimai. Leksikos skoliniai administracines kalboje. Leksikos pazeidimai referatas. Ištaisykite netaisyklingus. Leksikos pažeidimai. Kalbos kultūros klaidos leksikos,palyginimų štampai. Kalbos normų pažeidimai teisės kalba. Leksikos norma. Leksikos normos ir klaidos. Sintaksės normų pažeidimai.

Leksikos normos ir jų pažeidimai. Teoriniai klausimai. Kokios yra skolinių rūšys? Kokie skoliniai lietuvių bendrinėje kalboje yra vartotini, o kokie ne? Kaip atskirti barbarizmus nuo hibridų? Praktinės užduotys. Iš šių skolinių ir hibridų išrinkite nevartotinus. Pabraukite tuos, kuriuos vartojate pats arba esate girdėję vartojant. Pateikite lietuviškus jų atitikmenis. Remdamiesi valstybinės lietuvių kalbos komisijos pateiktu didžiųjų kalbos klaidų sąrašu (žr. Nevartotinos naujosios svetimybės) pateikite atitikmenų naujiesiems skoliniams. Pabraukite tuos skolinius, kuriuos vartojate pats arba esate girdėjęs vartojant. Raskite tarptautinius žodžius. Pasvarstykite, kurie iš jų turėtų būti pakeisti lietuviškais atitikmenimis? Pateikite jiems atitikmenų. Palyginę žodžių grupeles nustatykite, kurie iš pateiktų žodžių vartotini, o kurie ne? Kodėl? Kokia tai klaida? Remdamiesi dlkž pateiktomis žodžių reikšmėmis, paaiškinkite, kodėl vieni sakiniai yra taisyklingi, o kiti – ne. Raskite netaisyklingus sakinius ir juos ištaisykite. Ištaisykite visų rūšių leksikos klaidas. Literatūra.
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (2077 žodžiai)
  • Mokykla
  • Sergio
  • Leksikos normos ir jų pažeidimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Leksikos normos ir jų pažeidimai. (2012 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/leksikos-normos-ir-ju-pazeidimai.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 12:05
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo