Leksikos normos ir klaidos


Leksikos normos ir klaidos. Leksikos klaidos. SAVIEJI ŽODŽIAI paveldėti Būdingi daugeliui indoeuropiečių kalbų. Būdingi tik lietuvių kalbai. Vakarų kalbų naujieji skoliniai. Nenorminiai hibridai. Senieji skoliniai. Tarptautiniai žodžiai. Išraiškos ir reikšmės skolinius. Dažnesnės žodžių darybos klaidos priešdėlių vartojimo klaidos. Pa - skyrė. Apskaičiavo suskaičiavo. Pri - pylė. Priesagų vartojimo klaidos. Rinktuvas , rinkiklis. Pufas , pampsas , pampsiukas. Kubas , kubelis. Inėti , dinėti. Kai ėjau per gatvę. Yv -, et -, or -, at -, atyv -, al. Horizontali , horizontalioji. Sudurtinių žodžių klaidos. Elektros prekės. Automobilių dalys. Automobilių dažai. Automobilių priežiūra. Agrochemijos tarnyba. Heksametilo acetonas. Sintaksės klaidos.. Būdingesnės linksnių vartojimo klaidos vardinininkas. Karotinų , veikiančių. Panašių netikslumų. Prie išvados , išvadą. Ne mažiau kaip septyni puslapiai. Ilgiau kaip valandą bandymas truks ne ilgiau kaip valandą. Ne aukštesnė kaip nei , negu. Didelę reikšmę. Reikalingiausi , būtiniausi. Šaltai rūkytos. Mažai sūdytos. Atitikti ne kam , o ką. Paskelbtus duomenis. Kreipti dėmesį ne kam , o į ką. Į ekologiją. Vertinti ne kam , o kuo. Su trikampio pagrindu. Imas , ymas. Aromatui formuoti. Su oficialiu vizitu. Iki rugsėjo pirmos. Iš pradžių pirmiausia. Atstovauti ne ką , o kam. Reikalauti ne ką , o ko. Kokio tu priedo. Cheminėms medžiagoms. Kasmet didėja informacinių technologijų parodų plotas ir dalyvių skaičius. Numeryje daug / gausu patarimų. Per konkursą , rengiant konkursą. Apie studentus , studentiją. Daryti ne ką kokiu , o kokį. Matyti ne ką kokiu , o ką kokį. Skirti ne kokiu , o ką. Tam tikslui , todėl. Mielai , su mielu noru. Miesto planavimo. Plėtojant ūkį ir kultūrą. Sprendžiant šį klausimą. Dažniausiai , daugiausia dėmesio. Kieta , kieto būvio. Dėl to , todėl. Per parą. Taip pat. Būdingesni prielinksnių ir polinksnių vartojimo atvejai. Sliekais , blizge. Per dieną. Pietų , pietauti. Nepasidaliję , nepasidalydami turto , turtu. Naujai laboratorijai įrengti. Per semestrą. Geresne ateitimi. Studentų nusiskundimų. Tyrimų duomenimis , kaip rodo tyrimų duomenys. Jie dar turi. Iš draugų. Savo kabinete. Esant aukštai temperatūrai aukštoje temperatūroje kai temperatūra aukšta. Prie progos. Progai pasitaikius , kai bus proga. Prie kokių norų.

Apibendrinant verslo aplinkos tendencijas, dar kartą galima (akcentuoti, pabrėžti, pastebėti) verslo aplinkos pokyčių dinamiškumą. 2. Darbe nurodoma, kurios disciplinos (lėmė, įtakojo) žinių valdymo paradigmos atsiradimą. 3. Kompleksinis skaičiavimų panaudojimas gali garantuoti tikslesnes (prognozių reikšmes, prognozes). 4. Tačiau (priimta, įprasta) apklausti 5 - 20 ekspertų. 5. Nacionalinį konkurencingumą (apsprendžia, lemia, įtakoja) šalies ūkio produktyvumas. 6. Nepakankamai išvystytos konkurencijos sąlygos komunikacijų paslaugų sektoriuje, kai paslaugų teikėjai turi monopolinę galią, neigiamai veikia komunikacijų rinkos (vystymą, plėtrą). 7. Kiekvienas strateginis sprendimas susijęs su trimis (aspektais, dalykais): turiniu, procesu, kontekstu. 8. Mokslininkai (išskiria, nustato) skirtingas ekonomikos augimo priežastis. 9. Verslo sėkmę ir plėtrą (įtakoja, lemia) ekonominė šalies padėtis. 10. Kooperacijos principai – tai gairės, padedančios kooperatyvams realizuoti (anksčiau minėtas, išvardytas) vertybes. 11. Bėgant laikui, principai nuolat peržiūrimi ir nežymiai (keičiami, modifikuojami), kad neprarastų savo taikomojo pobūdžio. 12. M.E. Porter visus (faktorius, veiksnius) skirsto į tipus pagal du požymius. 13. Tokių prekių atsiradimą rinkoje (iššaukė, sukėlė)priežastys, susijusios su nuosavybės santykių pasikeitimu. 14. Tiek daug baudų surenkama kaip tik dėl to, kad klaidingai taikomos šį mokestį (reglamentuojančios, nustatančios) normos. 15. Labai svarbu toliau (vystyti, tobulinti) demokratijos vertybių kultūrą, informacinę ir komunikacinę visuomenę.

  • Microsoft Word 61 KB
  • 2015 m.
  • 28 puslapiai (7967 žodžiai)
  • Tomas
  • Leksikos normos ir klaidos
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Leksikos normos ir klaidos. (2015 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/leksikos-normos-ir-klaidos.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 06:33
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo