Leksikos pratimai1. Lygiagrečiai dirbti dviejose ar daugiau darboviečių gali būti reikalingas darbdavio ir programos sponsoriaus leidimas. 2. Vien šonkauliai, toks kūdas kūdas ir aukštas. 3. Kodėl vaikščioti tapo sunkiau ir prisitrynė mazoliai? 4. Baigusi mokyklą ji įstojo į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, į ofisų vadybą. 5. Bomžams daviau dvylika litų, jie fasadą balčiau nudažė. 6. Jis vaikštinėjo senomis alėjomis, prisėsdavo ant suolelių, laipteliais leidosi prūdo link. 7. Reikalingos A3 dydžio papkės standžiais viršeliais. 8. Ir džiaugėsi, kad surinko 400 štukų. 9. Firmai reikalingas web dizaineris ir web kūrėjas. 10. Kreiptis telefonu arba rašyti e-mail, rašydami e-mail‘u pridėkite informaciją apie save. 11. Jautiesi toje apsuptyje kaip mažasis Pilypas, šliaužiantis per kanapą su pampersais. 12. Jei fotografas būtų nujautęs tokį skandalą, būtų neleidęs fotkintis. 13. Pagalvojau, kad dabar jis pasiims tas fotkes ir nueis, tiek aš jį tematysiu. 14. Alijošiaus ekstraktas, avokadų aliejus drėkina ir gaivina odą, saugo ją nuo uždegimo. 15. Šį rudenį jis būtų madingiausias vaikinas, nes tokie guzikai – populiari ir graži tendencija, tinkanti bet kuriai merginai. 16. Užsieniečiai jas garbingai vadina „balerinomis“, mums jos primena tiesiog darželines tapkes su gumyte. 17. Ne dėl valios stokos jūs neatsispiriate norui valgyti šokoladą, ledus, čipsus ar tortą. 18. Tuomet pagalvojau: gana karšta šioje pirtyje, ir įlipau į bliūdą, pilną vandens. 19. Tiesiog norėjom šitoj bažnyčioj priimt šliūbą, ir viskas. 20. Naujasis draugas Mindaugas buvo visiška priešingybė – paprastas, nemandras, švelnus ir romantiškas. 21. Parduodu naudotą fritiūrinę „Moulinex“ už 50 Lt. 22. Po dešimties metų gali pasirodyti, jog didžiausia kvailystė, kad apsiženijome. 23. Šio renginio sponsoriai nenori jokios reklamos. 24. Greitai ir kokybiškai atliekame remontą bute, ofise, sode.

2. Raskite ir ištaisykite svetimybes, kur įmanoma, pateikite po kelis pakaitus.

3. Pasklaidę DLKŽ, kitus norminamuosius leidinius, nustatykite, kuriais atvejais žodžiai pavartoti tinkamai, o kur – mūsų kalbai nebūdingomis reikšmėmis. Semantizmus ištaisykite.

  • Lietuvių kalba Testas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (2074 žodžiai)
  • Universitetas
  • Milana
  • Leksikos pratimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Leksikos pratimai. (2016 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/leksikos-pratimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 15:50
×