Lengvosios atletikos bėgimo raida Lietuvoje


Lengvoji atletika skaidres. Lengvoji atletika lietuvoje. Lengvoji atletika referatas. Lengvosios atletikos pratimai. Begimo rusys. Skaidres apie lengvaja atletika. Lengvoji atletika begimas. Referatas bėgimas. Lengvosios atletikos klasifikacija. Lengvosios atletikos pratimu klasifikacija.

Įvadas. Lengvoji atletika (bėgimas) lietuvos respublikoje. Lengvosios atletikos kaip sporto sąjūdžio pradžia. Bėgimo raida nepriklausomoje lietuvoje. Bėgimo vystymasis sovietinėmis ir nacių okupacijos sąlygomis. Lengvoji atletika – sportinių rezultatų kilimas. Lietuvos bėgimo raida po nepriklausomybės atgavimo. Išvados. Literatūra.

Lengvoji atletika, vadinama sporto karaliene, yra integrali sporto šaka, jungianti ciklinių ir aciklinių pratimų jungtis. Viena iš populiariausių lengvosios atletikos šakų yra bėgimas. Bėgimas – natūralus, greitas, žmogaus judėjimo erdvėje būdas. Tai visais laikais vienas iš svarbiausių fizinių pratimų, kuris sudaro lengvosios atletikos pagrindą. Jis yra daugelio lengvosios atletikos pratimų svarbiausia dalis. Be to, jo elementai pritaikyti daugelyje kitų sporto šakų, ypač žaidimuose ( krepšinyje, futbole, regbyje, žaidžiant rankinį ir kt. ). Tai puiki priemonė žmogaus organizmui visapusiškai vystyti ir sveikatai gerinti. Bėgant aktyviai dirba visi raumenys ir vidaus organai. Vadovaujantis lengvosios atletikos pratimų klasifikacija, skiriamos keturios bėgimo rūšys: be kliūčių, su kliūtimis, estafetinis ir natūraliomis sąlygomis (bėgimas vietovėje).

Ši sporto šaka lietuvoje atsirado gan anksti. Pirmieji mūsų sportininkai bėgimą naudojo vietoj mankštos ar apšilimo. Vėliau imtos rengti pirmosios varžybos. Pradžioje didesnių rezultatų mūsų šalies bėgikai nerodė, tačiau gerėjant sporto bazėms ir tobulėjant darbo metodikai rezultatai ėmė sparčiai kilti, o jau 6 – ame dešimtmetyje mūsų lengvaatlečiai konkuravo su geriausiais pasaulio bėgikais kaip su lygiais sau varžovais. Darbo tikslas – apžvelgti lengvosios atletikos – bėgimo raidą lietuvoje.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (3513 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Lengvosios atletikos bėgimo raida Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Lengvosios atletikos bėgimo raida Lietuvoje. (2012 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/lengvosios-atletikos-begimo-raida-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 29 d. 01:54
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo