Lengvųjų automobilioų komforto įrangos diagnostikos ir einamojo remonto baro technologinis projektas


Įvadas. Projektinė dalis. Rinkos analizė. AB „KomfoPlus“ charakteristika. Technologinė dalis. Komforto įrangos baro darbų apimties skaičiuotė. Įmonės savitarna ir jos darbų apimtis. Lengvųjų automobilių konforto įrangos baro postų ir automobilių kiekio skaičiavimas. Pagalbinių darbų postai. Saugomų automobilių vietų kiekis. Darbininkų poreikio skaičiavimas. Etatinių darbininkų kiekio skaičiuotė. Komforto įrangos baro patalpų plotų skaičiavimas. Komforto įrangos baro gamybos patalpos. Automobilių važiavimo tako pločio nustatymas remonto zonose. Įrenginių poreikio skaičiuotė ir parinkimas. Darbo saugos reglamentai. Darbo saugos renglamentai su baro įranga. Darbo saugos priemonės pagal postą. Priešgaisrinė sauga. Gamtos sauga. Komforto įrangos baro darbo postui reikalingo apšvietimo skaičiavimas. Darbo saugos reikalavimai komforto įrangos baro darbo postų vintiliacijai. Lengvųjų automobilių konforto įrangos darbų organizavimas. Išvados. Literatūra. Priedai.

Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau kaip du milijonai du šimtai tūkstančių automobilių. Dauguma jų - lengvieji automobiliai, kuriuos vairuoja įvairių profesijų žmonės, kaip vadybininkai, direktoriai, pedagogai, statybininkai, bei kitų profesijų žmonės, dažniausiai mažai išmanantys apie savo automobilių einamąjį priežiūrą ar diagnostiką.8 Įvairioms įstaigoms, bei Lietuvos valstybinėms institucijoms priklauso 53379 automobilių ir kiekvienais metais vis jų skaičius daugėja. Nuo automobilių komforto įrangos tiesiogiai priklauso eismo saugumas, žmonių sveikata, patogumas ir išlaidos automobiliams eksploatuoti. Automobiliai turi būti, visuomet, techniškai tvarkingi, nes nuo 2014 m. Pareigūnai gali panaikinti technikinės apžiūros galiojimo laiką, nuo bet kokio automobilio neatitinkančių saugumo reikalavimų.

Kiekvienas automobilis turi komforto įrangą, kuri įrengtą automobilyje vienur mažiau, o kitur daugiau, klientai perkant automobilį išsirenka ir komforto įrangą, kaip aksesuarai, automobilio puošyba (tiuningas), parkavimo sistemos, kliūties jutikliai, autonominiai šildytuvai, greičio palaikymo sistemos, kondicionieriai, laisvų rankų įranga, langų pakelėjai, lietaus sensoriai, nuotolinio užvedimo sistemos, radarų detektoriai, sėdinių šildymo sistemos, stoglangiai, variklio šildymo sistemos, navigacinės sistemos, bei nuo 2014 m. privaloma įranga automobilyje esantis padangose slėgio daviklis Įranga yra montuojama pagal klientų pageidavimus, bei jų galimybes. Šiuolaikiniuose automobiliuose iki 5 metų senumo, nerastume kuriuose nebūtų, nei vienos iš šių komforto įrangos, juk tai leidžia žmonėmis netik mėgautis vairavimu, bet jaustis saugesniais, taigi kuo daugiau automobilių yra su komforto įrangą, tuo daugiau darbo turės komforto įrangos baro darbuotojai.

UAB ,,KomfoPlus” įsikūręs vakarų Lietuvoje, Klaipėdos raj., Gargždų mieste Kuršlaukio gatvė 5. Pastate įsikūrusi ,,Bosal“ servisas, kurio veikla tik techninė priežiūra, laisvo ploto 110 kvadratų ,,KomfoPlus“ veiklai. Šalia yra daug gyvenamųjų daugiabučių, bei Dariaus ir Girėno g. Pro kurią važinėjasi didelis srautas automobilių visomis savaitės dienomis. Vietovė yra lengvai atrandama, nes tai vienas iš didesnių vakarų Lietuvos miestų po Klaipėdos . Šalia baro pravažiuoja didelis automobilių srautas kiekvieną dieną, ne tik dėl to, kad įsikūręs prie pagrindinės Gargždų miesto gatvės, bet ir dėl to, nes yra šalia autostrada. Baras įsikūręs nuomojamose patalpose. Miestas yra įsikūręs palankioje vietoje, jame šiuo metu yra apie 9000 automobilių, bei daug įsikūrusių kaimų, kurie yra šalia Klaipėdos miesto. Galima spręsti, kad ši geografinė padėtis daro didelę įtaką automobilių apsilankymo skaičiui per metus, kurie turi tam tikrų komforto įrangos gedimų, tokių kaip automobilių apsaugos, garso sistemos, navigacijos, kliūties jutiklių ir t.t. ir taip pat norint įsidiegti naują komforto įrangą savo automobiliui.

Darbo tikslas: Parengti lengvųjų automobilių komforto įrangos diagnostikos ir einamojo remonto baro technologinį projektą

Nesurastume automobilio be komforto įrangos, kurios palengvintų ir pagerintų vairuotojo sąlygas vairuojant automobilį. Įsivaizduokite automobilį be apsaugos sistemos, navigacijos, garso aparatūros, laisvų rankų įrangos, LED žibintų, koks taptu primatavus automobilis. Žmonės vis mieliau vairuoja savo automobilį, kai jaučia dideli komfortą. Komforto įranga netik vairuotojui suteikia komfortui, bet suteikia pasitikėjimo. Parkavimo sistemos palengvina vairuotojui prisiparkuoti mieste tarp automobilių, o tai ypač svarbu vairuotojams, kurie turi mažą vairuotojo stažą ar nepasitiki savimi. Vairuotojams, kurie važiuoja didelius atstumus greičio palaikymo sistemos leidžia labiau atsipalaiduoti ir neįsitemti nepatogioje pozoje. O kurgi nepamirškime kondicionieriaus, šiuolaikinio automobilio neįsivaizduojame, be jo, tai dažniausiai įrengtas komforto įrangos įrenginys, kuris nusipelnęs daugiausiai gerų žodžių. Žmonėms ypač daug šnekančiais su mobiliuoju telefonu, visuomet pagelbės laisvų įranga, kad išvengtų policijos nuobodų. Žmonėms, kuriems visuomet nepatinka iš ryto įlipti į šaltą automobilį, visuomet gelbės variklio šildymo sistemos , kurios greičiau sušildys automobilį iki norimos temperatūros.

Tad kiekviename automobilyje svarbu turėti komforto įrangą, kuri palengvintu vairuotojams įvairiomis situacijomis tiek komforto, apsaugos, saugumo atvejais, pagal vairuotojo norus ir reikalavimus. Įranga yra montuojama pagal klientų pageidavimus.

Apsaugos sistemos, tai garantuos patikimą transporto priemonės apsaugą nuo įsilaužėlių, kaip signalizacija, ultragarso jutiklio, automatinio langų ir stoglangio uždarymo, tačiau šiems įrenginiams reikalingas einamasis remontas ar diagnostika, kad ši sistema efektyviai veiktų.

1.2 Automobilių parkavimo sistema

Stiprintuvas Garso aparatūra sistema turi turėti stiprintuvą didinti garso signalo galią, todėl pakankamai stiprūs, kad judėti garsiakalbius ir sukurti garsą. Amplifikacija yra dviejų etapų procesas tvarkomi Preamp ir galios stiprintuvo.

  • Microsoft Word 447 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 34 puslapiai (8140 žodžiai)
  • Kolegija
  • Julius
  • Lengvųjų automobilioų komforto įrangos diagnostikos ir einamojo remonto baro technologinis projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lengvųjų automobilioų komforto įrangos diagnostikos ir einamojo remonto baro technologinis projektas. (2015 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/lengvuju-automobiliou-komforto-irangos-diagnostikos-ir-einamojo-remonto-baro-technologinis-projektas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 13:06
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo