Lengvųjų automobilių elektros įrangos, generatorių ir starterių remonto baro organizacinis ekonominis projektas


Įvadas. Lengvųjų automobilių elektros įrangos, generatorių ir starteriųremonto baro teorinė analizė. Lengvųjų automobilių elektros įrangos, generatorių ir starterių remonto baro organizacinė – ekonominė analizė. Įmonės veikla ir valdymas. Transporto paslaugų analizė. Rinka ir konkurentai. Prielaidos ir rizika. Finansų planas. Metinė savikaina. Išvados. Literatūra. Priedai.

Steigiamo lengvųjų automobilių elektros įrangos, generatorių ir starterių remonto servise bus atliekami automobilių generatorių, starterių išmontavimo, sumontavimo ir remonto darbai, bei kitų automobilio elektros įrenginių gedimų diagnozavimas, gedimo priežasties atsiradimo nustatymas bei gedimų pašalinimas.

Senstant ir didėjant lengvųjų automobilių parkui Lietuvoje atsiranda vis didesnis poreikis remontuoti juos, todėl žmonėm neišvengiamai tenka apsilankyti automobilių servisuose. Kuriamo lengvųjų automobilių elektros įrangos, generatorių ir starterių remonto baro teikiamos paslaugos aktualios ir reikalingos, nes tai dažni ir pasikartojantys gedimai kurie priklauso nuo daug veiksnių: aplinkos sąlygų kuriuose yra eksploatuojamas automobilis, jo senumo, ridos dydžio ar net nuo automobilio savininko vairavimo manierų.

Dauguma konkurentų tai visos įmonės - automobilių remonto servisai. Dažniausiai servisai yra universalūs, kurie atlieka bet kokius darbus ir bet kurių automobilių markėms, tokie sevisai patys agregatų neremontuoja, bet siunčia į specializuotas įmones, todėl remonto darbų laikas pailgėja. Steigiamas baras yra specializuotas į tam tikrus darbus kur agregatais bus ne tik pakeičiami naujais, bet ir remontuojami vietoje, todėl darbai bus atliekami greičiau ir suteikti didesnę darbų kokybę nei kitose įmonėse.

Kursinio darbo objektas – lengvųjų automobilių elektros įrangos, generatorių ir starterių remonto baras.

Kursinio darbo tikslas – parengti lengvųjų automobilių elektros įrangos, generatorių ir starterių remonto baro ekonominį projektą.

Kursinio darbo uždaviniai:

Įvertinti steigiamos įmonės veiklą ir nustatyti įmonės darbuotojų pareigas sudarant valdymo struktūrą;

Išanalizuoti lengvųjų automobilių elektros įrangos, generatorių ir starterių remonto baro teikiamas paslaugas;

Parinkti ekonomiškiausius įrenginius ir darbo įrankius;

Nustatyti kuriamo baro perspektyvas išanalizuojant konkurentus ir rinką kurioje specializuojasi įmonė;

Parengti lengvųjų automobilių elektros įrangos, generatorių ir starterių remonto baro finansų planą.

Dauguma panaudotos informacijos darbe, paimta iš dėstytojos ar dėstytojos metodinės medžiagos. Kita dalis informacijos buvo rasta internete, internetiniuose straipsniuose. Rasta informacija buvo susisteminta ir panaudota darbe.

Vida Aleknavičienė apie įmonės veiklą rašo: „Kiekvienas veiklos pobūdis gali būti įvairiapusis, daugialypis, platus apimantis daugelio krypčių ir sričių veiklą ir visai siauras, labai specializuotas“.

Įmonių organizavimo ir rizikos knygoje Edvardas Bartkus ir Romualdas Piktys teigia, kad naują įmonę steigiantys verslininkai ignoruoja konkurenciją. Įmonių vadovai mano, kad rinkoje nėra artimų pakaitalų jų produktams arba, kad jų sėkmė nepatrauks kitų verslininkų dėmesio. Dauguma investuotojų žiūri į konkurencijos dalį verslo plane, norėdami įsitikinti, kad būsimasis verslininkas apsvarstė konkurencijos grėsmę. Taip pat autoriai teigia, kad dauguma smulkaus ir vidutinio verslo pagrindinės žlugimo priežastys yra būtent ekonominiai veiksniai kaip „nepakankami pardavimai“, „nepatenkinami pelnai“ ir „menkos augimo galimybės ateityje“. Kita svarbi priežastis finansinės priežastys, kurios apima tokius komponentus kaip „didžiuliai veiklos kaštai“ ir „nepakankamos kapitalo apimtys“. „Smulkus verslas gali būti sėkmingas tik tuo atveju, jei jo produktui arba paslaugai egzistuoja rinka. Taigi kiekvienas verslas turi išmanyti savo rinką“ , „svarbu rinką išanalizuoti dar prieš pradedant verslą. Neišanalizavęs rinkos, verslininkas yra panašus į narą, kuris šoka į vandenį nuo didelio aukščio, prieš tai nepatikrinęs gylio. Kad rinka būtų išanalizuota, reikia įvairialypės informacijos iš kelių skirtingų šaltinių“.

Jurgis Žvinklys ir Eduardas Vabalas apie įmonės išteklių ekonomija rašo, kad „Kiekviena įmonė steigiasi dirbti naudodama kuo mažiau išteklių. Tai leidžia sumažinti veiklai reikalingo kapitalo mastą ir sąnaudas. Tam reikia numatyti konkrečias išteklių taupesnio naudojimo priemones. Ieškant įvairių gamybos proceso ir apskritai visų įmonės veiklos sričių tobulinimo priemonių, visada reikia turėti galvoje konkrečias darbo vietos ir jose atliekamas operacijas. Visi tokie patobulinimai leidžia padidinti darbo produktyvumą – per tą patį kalendorinį darbo laiko tarpą pagaminama daugiau produkcijos.

LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ ELEKTROS ĮRANGOS, GENERATORIŲ IR STARTERIŲ REMONTO BARO ORGANIZACINĖ – EKONOMINĖ ANALIZĖ

2.1 Įmonės veikla ir valdymas

Įmonėje bus trys darbo postai: elektroninių sistemų diagnostikos, starterių ir generatorių remonto, elektros įrangos instaliavimo darbo postai. Visuose postuose dirbs po vieną tos srities specialistą. Klientui atvažiavus į remonto barą automobilį priimą įmonės savininkas. Priėmus automobilį jis yra perduodamas į vieną iš trijų darbo postų, žiūrint pagal gedimo pobūdį. Diagnozavus gedimą ir parinkus atsargines detales klientui sutikus su remonto sąlygomis ir kaina, automobilis yra remontuojamas. Įmonės savininkas užsakinės atsargines dalis tiesiai iš tiekėjų ir sudarinės sutartis su įmonėmis, kurioms teiksime savo paslaugas. Visi darbuotojai bus pavaldūs įmonės savininkui. Kadangi įmonė bus individuali, įmonės savininkas ves supaprastintą buhalterinę apskaitą. Įmonės savininkas taip pat atsakingas už įmonės plėtrą ir įrenginių modernizavimą.

  • Microsoft Word 627 KB
  • 2015 m.
  • 22 puslapiai (4267 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dainius
  • Lengvųjų automobilių elektros įrangos, generatorių ir starterių remonto baro organizacinis ekonominis projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Lengvųjų automobilių elektros įrangos, generatorių ir starterių remonto baro organizacinis ekonominis projektas. (2015 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/lengvuju-automobiliu-elektros-irangos-generatoriu-ir-starteriu-remonto-baro-organizacinis-ekonominis-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 29 d. 09:01
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo