Lengvųjų automobilių klimato kontrolės sistema


Įvadas. Oro kondicionavimo sistemos veikimo principas. Oro kondicionierius su plėtimosi vožtuvu ir plėtimosi vamzdeliu veikimo principas. Oro kondicionavimo sistemos komponentai. 6,7,8,9. Elektroninė klimato kontrolė. Mitai ir tikrovė apie kondicionierius. Išvados. Literatūra.

Jei pastatysime ant elektrinės viryklės puodą su vandeniu ir pradėsime kaitinti pastebėsime, kad vanduo pasiekęs 1000C pradeda garuoti o jo temperatūra daugiau nekyla, tai ta kaitinimo energija kurią sunaudosime kaitindami vandenį kai jis pasiekęs virimo temperatūrą tai yra energija sunaudojama vandeniui garinti. Bet koks skystis garuodamas atšaldo su juo besiliečiančius daiktus arba aplinką. Lygiai taip pat bet kokie garai kondensuodamiesi – virsdami skysčiu – išskiria šilumą.

Oro kondicionierius su plėtimosi vožtuvu ir plėtimosi vamzdeliu

Akumuliatorius – tai uždaras metalinis cilindras su dvejomis – įėjimo ir išėjimo angomis. Jame suformuoti kanalai šaldikliui ir jo garams tekėti, yra filtruojantis elementas bei drėgmę gerianti medžiaga.

Šiuolaikiniai elektronikos komponentai ir mikroprocesorinė įranga sudaro galimybes valdyti klimatą automobilio salone. Pagrindiniai klimato kontrolės elementai yra jutikliai, išdėstyti automobilio salone.

Orientacines klimato palaikymo ribas nustato automobilio keleiviai specialiais jungikliai-reguliatoriais, paprastai montuojamais priekinėje automobilio panelėje. Šiuolaikiniai automobiliai gali atskirti kiekvieno keleivio klimato zoną, tačiau kai oro temperatūra yra reguliuojama kiekvienai zonai atskirai, atsiranda papildomos energijos sąnaudos dėl nevienodos temperatūros automobilio salone.

Šiandieniniai gamintojai klimato kontrolės sistemų nediegia tik pigiausiose automobilių modeliuose, jų kainos svyruoja apytiksliai nuo 3 iki 5 tūkstančių litų.

  • Mechanika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 438 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1564 žodžiai)
  • Karolis
  • Lengvųjų automobilių klimato kontrolės sistema
    10 - 4 balsai (-ų)
Lengvųjų automobilių klimato kontrolės sistema. (2015 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/lengvuju-automobiliu-klimato-kontroles-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 16:54
×