Leningradas


Leningradas. Įžanga. Vakaruose upė atsiveria. Rusai už apgulties žiedo nieko nesuprato kas vyksta mieste. Pirma dalis. Invazija. 1941 m. birželis-rugsėjis. Vidurdienį Lichačiovai su. Daugelis skubėjo į bankus pasiimti savo santaupų. Karas tęsėsi, pasireiškė ne tik daugybės viena kitą papildančių struktūrų. Antra dalis. "Barbarosa". Sekmadienį birželio. Labiausiai nuspėjamos naujosios teroro bangos Leningrade. Kol Stalinas šlavė savo aukštuosius karininkus. Trečia dalis. "Mes atakuojame, o vokiečiai užima". Keturias invazijos savaites Leningrade vyravo suklaidinto laukimo nuotaika. Jelena Skriabina išgirdusi šaudymus labai jaudinosi. Rašė tekstą Vilius Įdėjo nuotraukas Vilius Sukūrė Vilius.

Vakaruose upė atsiveria į jūrą, prie jos rikiuojasi karinio jūrų laivyno dokų kranai. Vasaros rytmečio ramybę į šipulius sudaužė žinia apie užpuolimą, prasideda šaukimai į kariuomenę. Tuoj pat prasidėjo badai policija ėmė skelbti apie žmones mirštančius gatvėse. Iki 1944m. sausio, kai vermachtas pagaliau pradėjo ilgaitrukusį atsitraukimą į Berlyną, mirė maždaug 700000 žmonių.

Vidurdienį Lichačiovai su kitais atostogautojais susirinko prie lauke įrengto garsiakalbio pasiklausyti oficialaus pranešimo apie karą. Kalbėjo ne Stalinas, bet užsienio reikalų komisaras Viačeslavas Molotovas. Ramus vidurvasario savaitgalis buvo sutrikdytas visame Leningrade.

Daugelis skubėjo į bankus pasiimti savo santaupų. Prasidėjus karui Andrejus Ždanovas buvo Stalino įgaliotinis Leningrade. Hitleris planavo už Uralo vykdyti nedideles kampanijas, parodyti Reicho galią ir palaikyti aukštą kariuomenės pasiruošimo lygį.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 491 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (369 žodžiai)
  • Vilius
  • Leningradas
    10 - 7 balsai (-ų)
Leningradas. (2015 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/leningradas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:44
×