Lenkija


Solidarumas lenkijoje referatas. Demografinė padėtis lenkijoje. Referatas lenkijos parlamentas. Lenkija referatas. Lenkijos antra kalba. Skaidres apie lenkija.

Turinys. Geografija. Geografinė padėtis. Demografinė padėtis. Valstybinė kalba. Sostinė. Religija. Klimatas. Vidaus vandenys. Gamtos ištekliai. Pramonė. Žemės ūkis. Ekonomika. Bendrasis vidaus produktas. Infliacija. Darbas ir darbo užmokestis. Nedarbas. Inovacijos. Užsienio prekyba. Valstybės biudžetas. Lietuvos ir portugalijos ekonominiai ryšiai. Istorija. Lenkija yra centrinėje europos dalyje. Didžiąją šalies dalį užima lygumos, bet pietinėje ir pietrytinėje dalyse yra nemažai kalnų, ežerų. Lenkijos kraštovaizdis kinta nuo mažai raižytos pajūrio lygumos šiaurėje, kurią piečiau keičia lyguma su baltijos kalvagūbriu, vidurio lenkijos lyguma, kurią dar piečiau keičia kalnuotas kraštovaizdis, ties slovakijos siena pasibaigiantis sudetų ir karpatams priklausančių aukštųjų tatrų kalnais.

Lenkija yra centrinėje europos dalyje.

Aukščiausia viršūnė – rysy yra aukštuosiuose tatruose. Ilgiausios upės – vysla (wisła), pasienyje sušiuo metu dėl emigracijos ir smarkaus gimstamumo sumažėjimo lenkijos gyventojų skaičius mažėja. Šaliai įstojus į europos sąjungą, nemažai lenkų emigravo į vakarų europos šalis, daugiausiai į jungtinę, vokietiją ir airiją. Kai kurios organizacijos pareiškė, kad emigracija vykoficiali šalies kalba yra lenkų. Pasak 2002 m. Surašymo, ja kalba 97,8 % šalies gyventojų. Lenkų kalba priklauso slavų kalbų grupei , vakarų slavų šakai. Iki paskutinių kelių dešimtmečių populiariausia antra kalba buvo rusų, bet dabar ją pakeitė anglų ir vokiečių kalbos. Pasak 2005 m. Apklausos, angliškai gali susikalbėti 29 % lenkijos gyvenvaršuva– lenkijos sostinė ir didžiausias miestas. 1,65 mln. Gyventojų (2005). Miestas įsikūręs centrinėje lenkijoje, mazovijoje, prie vyslos upės. Mokslinis, kultūrinis, politinis ir ūkinis centras. Varšuvoje yra lenkijos parlamento, prezidento ir centrinės valdžios įstaigų buveinės. Varšuva taip pat yra mazovijos vaivadijos sostinė.

čia yra lenkijos mokslų akademija, universitetas, medicinos akademija ir kitos aukštosios mokyklos. Daug teatrų, muziejų (paminėtini nacionalinis, archeologijos, rūmai-muziejai lazenkuose, vilianove, neborove). Didelis senamiestis, išlikę karališkieji rūmai (xvi-xvii a. ), daug bažnyčių. Nacionalinis muziejus su garsiais paveikslas: jano mateikos batoras prie pskovo, sobieskis prie vienos, vitoldo pivnickio mūšis prie cesolenkija yra viena katališkiausių valstybių visoje europoje. 90% lenkų yra katalikai, apie 60% iš jų reguliariai lankosi bažyčiose. Popiežius jonas paulius ii buvo kilęs iš lenkijos. Katalikų bažnyčia lenkijos gyvenime turėjo nemažai politinės įtakos ir reikšmės. Solidarumo judėjimas, veikęs prieš komunistus, taip pat buvo kalenkija yra vidutinių platumų klimato zonoje, kurią įtakoja kontinentiniai orai ir vandenynas. Šilčiausi regionai lenkijoje – silezijos žemuma (nizina slaska) ir sandomierska aukštuma (wyzyna sandomierska), o lenkijos šiaurės ašigaliu vadinami suvalkai ir šiaurės rytų regionas. Vidutinė metinė temperatūra lenkijoje siekia 6-8°c, o metinis kritulių kiekis sudaro 700 mm.

Praktiniu požiūriu verta atkreipti dėmesį, kad lenkijoje orai yra labai permainingi ir skirtingi.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2011 m.
  • 20 puslapių (2401 žodžiai)
  • Ingrida
  • Lenkija
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lenkija. (2011 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/lenkija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 07:00
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo