Lenkų tautos persekiojimas 2-ojo pasaulinio karo metais


Teroras prieš lenkų tautą ii pasaulinio karo metais. Lenkų tautos persekiojimas ii-ojo pasaulinio karo metais.

Antrasis pasaulinis karas prasideda 1939 metais rugsėjo 1 dieną, jį pradeda 3 Reichas, kada Gdanske draugiškam vizitui prisišvartavęs senas vokiečių laivas Schleswig- Holstein iš savo pabūklų ėmė šaudyti į lenkų frontą Westerplattėje. Reikėtų paminėti, kad rugsėjo 17 dieną, į Lenkijos teritoriją įžengė Raudonoji armija. Taigi užgrobtos Lenkijos padalijimą įtvirtino rugsėjo 28 dienas 3Reicho- SSRS paktas. Demarkacijos linija nustatyta Bugo ir Sano upėmis, praktiškai ši riba, buvo laikoma nuolatine siena. Abi okupuotos zonos turėjo paklusti neribotai savo užkariautojų inžinerijai.

Demarkacijos linijos atskirtoje vokiečių pusėje Lenkų teritorija buvo padalinta į dvi dalis. Šiaurinis ir vakarinis regionai buvo prijungti tiesiai prie reicho ir pavadinti „Naujojo reicho“ žemėmis. Nė vienoje iš šių abiejų dalių, ar reicho ribose, ar už jų, gyventojų negynė civilinės teisės įstatymai. Visos okupuotos teritorijos tapo beteisėmis darbo sritimis, kuriose buvo paskelbta karo padėtis, o už mažiausią nusižengimą grėsė viena, iš dviejų bausmių- „mirtis“ arba „koncentracijos stovykla“.

Demarkacijos linija atskirtoje Sovietų Sąjungos pusėje administraciniai pertvarkymai buvo vykdomi stropiai, prisidengus demokratija. Centrinė dalis iki Pripetės buvo prijungta prie Baltarusijos SSR, o pietinė kartu su Lvovu pavadinata „Vakarų Ukraina“ prijungta prie Ukrainos SSR. Okupuotos žemės buvo priimtos į Sovietų Sąjungą. Buvo renkami delegatai į suvažiavimą Lvove, kurie savo dalies valstybės priėmimą į Sovietų Ukrainą išreiškė, kaip didžiausią savo svajonę. Tačiau nebuvo apsieita ir be areštų. Buvo laikomasi tokios nuostatos, kad areštai stiprina Sovietų valstybę ir atveria kelia socializmo kūrimui.

3 Reicho dalyje veikė padaliniai, kurie klasifikavo ir segregavo visus okupuotos teritorijos gyventojus. Visi šalies piliečiai turėjo prisistatyti valdžiai. Juos paprastai priskirdavo vienai š keturių kategorijų: Reichdeutsch- vokiečiai, gimę ankstesnėse reicho ribose; Volksdeutsch- vokiečių tautybės gyventojai, kurie galėjo įrodyti savo vokišką kilmę per tris šeimos kartas, Nichtdeutsch- nevokiečiai, kurie galėjo įrodyti neesą niekaip susiję su žydais; Juden- žydai. Šios kategorijos taip pat buvo skirstomos pagal pajėgumą dirbti bei politinį lojalumą, visiems buvo išdalyti tapatybę įrodantys asmens pažymėjimai ir maisto kortelės. Pirmos klasės reicho vokiečiai.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2202 žodžiai)
  • Eglė
  • Lenkų tautos persekiojimas 2-ojo pasaulinio karo metais
    10 - 7 balsai (-ų)
Lenkų tautos persekiojimas 2-ojo pasaulinio karo metais. (2015 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/lenku-tautos-persekiojimas-2-ojo-pasaulinio-karo-metais.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 21:22
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo