Lentpjūvė


Rastu nuzievinimas. Nuzievinimo stakles. Lentpjūvės planas. Rąstų nužievinimo staklės. Verslo planas lentpjuve. Nuzievinimas. Nuzievinti rastai. Lentpjūvė referatas. Lentpjuves linija. Kur reikia statyti lentpjuves.

Įvadas. Techninis pagrindimas. Ekonominis pagrindimas. Techninis pasiūlymas. Pjaustymas išilginiu būdu. Rąstų vidutinių matmenų skaičiavimas. Pjaustymas tašiniu būdu. Žaliavų balansas. Našumo skaičiavimas.

Turime lentpjūvę, kurios metinis našumas 25000 m3/metus, pjaunamos lentos mūsų linijai reikia turėti padavimo stalą, skanerį, pasukimo mechanizmą, nužievinimo stakles, redjuserius, tašo pasukimo mechanizmą, profiliavimo agregatą ir daugiapjūkles stakles, kraštų nupjovimo, rietuvių formavimo bei rietuvių išardymo įrengimus.

Lentpjūvei taip pat reikalinga rūšiavimo linija, kurioje privalo būti padavimo stalas, metalo detektorius ir pati rūšiavimo linija su reikiamu rietuvių skaičšioje lentpjūvėje planuojama apdirbti eglės bei pušies madieną. Planuojama naudoti ~90% vietinės žaliavos iš Lietuvos urėdijų ir 10% geros kokybės medienos atvežti iš rusijos.

90 % medienos planuojame džiovinti iki transportinio drėgnumo, 5% džiovinti natūraliu būdu ir 5% parduoti nedžiovintiš miško atvežta mediena sandėliuojama sandėliuose, prie kurių laisvai gali privažiuoti rąstų transporteriai. Iš sandėlių rąstai vežami į rūšiavimo liniją. Čia jie išrūšiuojami pagal rūšį ir skersmenį.

Patekę ant konvejerio rąstai juda pirmyn. Pravažiuoja pro skanerį, kuris nustato rąsto skersmenį. Skanerio pagalba nustatoma kaip juda rąstai – storgaliu ar plongaliu į priekį. Rąstai apsukami, kad judėtų plongaliu į priekį. Rąstas patalpinamas į atitinkamą kišenę. Iš kišenių rąstai kraunami į didesnes rietuves, iš kurių yra gabenami į lentpjūvę.

Lentpjūvėj rąstai patenka ant padavimo stalo, kuris atskiria rąstus po vieną. Taip pat nustatomas optimaliausias rąsto supjaustymo sąstatas. Sucentruojamas. Pirmiausia sortimentas paduodamas į nužievinimo stakles, po to nufrezuojamos gaubtinės ir rąstas patenka į juostines stakles. Iš rąsto atpjaunamos dvi arba keturios šoninės lentos rąstas paverčiamas ir gražinamas antriniam pjovimui. Centrinė išeiga patenka tiesiai į rūšiavimo liniją, o šoninės lentos transportuojamos į kraštų apipjovimo diskines stakles, apipjautos paduodamos į rūšiavimo liniją.

Supjaustytos lentos rūšiavimo linijoje atskiriamos po vieną, nupjaustomi nelygūs galai, išrūšiuojamos pagal storį ir išskirstomos į kišenes. Lentos sukraunamos į rietuves ir vežamos į džiovyklą. Jei nėra laisvų kamerų, rietuvės laikinai sandėliuojamos prie džiovyklos. Išdžiovintos lentos vienodų storių vežamos į rūšiavimo linija ir išrūšiuojmatome, kad skaičiuoti ir lenteliniai tūriai skiriasi labai nedaug. Taigi skaičiavimai pakankamai tikslūmūsų rąstų plongalio diapazonas dpl=. 32 cm.

  • Microsoft Word 138 KB
  • 2010 m.
  • 17 puslapių (1862 žodžiai)
  • Universitetas
  • Žana
  • Lentpjūvė
    10 - 1 balsai (-ų)
Lentpjūvė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lentpjuve.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 10:00
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo