Lentpjūvės projektavimo kursinis projektas



Miškai yra svarbūs mūsų šalies gamtiniai ištekliai, užimantys 31 proc. Lietuvos ploto. Šiuo metu iškertama apie 60 proc. Komerciniuose miškuose sukaupto grynojo prieaugio. Miškas – vienas iš svarbiausių gamtos išteklių, turintis didelį socialinę, ekonominę ir ekologinę reikšmę. Todėl dedamos didelės pastangos atkuriant, tvarkant ir saugant šį mūsų gamtos išteklių. Nuo to priklauso medienos kokybė ir tolimesnė ekonominė šios ūkio šakos plėtra.
Vienas iš sparčiausiai augantis Lietuvos ekonomikos sektorius yra medienos gaminių ir baldų pramonė. Nežiūrint, spartaus metalo ir plastmasių panaudojimo didėjimo, šių medžiagų įvairovės, medienos paklausa gana didelė statybų reikmėms, baldų ir įpakavimo priemonių gamybai. Staklių modernizavimo srityje Lietuva atsilieka nuo vis stiprėjančių užsienio konkurentų. Modernizavus staklių sritį, Lietuvos baldų pramonė sugebės atsilaikyti ir nenusileisti savo konkurentams. Užtaisius visas spragas būtų pereita prie aukštesnės kokybės produkcijos, pagerėtų staklių aptarnavimo sąlygos, darbo saugumas, staklių patikimumas ir ilgaamžiškumas, baldų gamybos ir pardavimų apimtys išaugtų, stipriai sumažėtų išlaidos staklių eksploatacijai.
Esamų įrengimų modernizavimas leidžia gerokai padidinti gaminamos produkcijos kiekį, pagerinti jos kokybę, nenaudojant papildomų gamybinių plotų bei darbo jėgos.
šiuolaikinių obliavimo staklių stūmimo greitis siekia 100-150 m/min, darbo velenų skaičius padidėjo iki 6-. Medien efektyviausiai stakles galima modernizuoti tada, kai staklių modernizavimo kryptis yra techniškai ir ekreismusinės obliavimo staklės – tai išilginio frezavimo staklės su mechanizuota ritinine pastūma, skirtos ruošiniams, apdirbtiems lyginimo staklėmis, obliuoti. Gali būti vienpusės ir dvipusės.
Mūsų nagrinėjamose vienpusėse reismusinėse obliavimo staklėse ruošiniai obliuojami pagal storį iš vienos pusės priešingos bazinei plokštumai, skirtingai nuo dvipusių, kur ruošiniai apdirbami iš dviejų pusių ar keturpusių obliavimo staklių, kur vienu metu obliuojami ruošiniai imano nagrinėjamos staklės cp8-2 priklauso sunkiųjų staklių grupei. Šios staklės turi pastūmos mechanizmą varomą nuo atskiro elektros variklio. Naudojamas nepakopinis mechanizmas, reguliuojamas variatpastūmos mechanizmą sudaro dvi poros pastūmos ritinių. Apatiniai ritiniai sumontuoti darbo stale, o viršutiniai ir – sumontuoti virš stalo. Priekinis gaminamas rifliuotas, kad geriau kontaktuotų su ruošinio paviršiumi ir išvengtų praslydimo.
- Microsoft Word 289 KB
- 2010 m.
- 39 puslapiai (5646 žodžiai)
- Universitetas
- Berta
-