Lentyna


Lentyna. Technologijų mokyklinio brandos egzamino darbo aprašas.

Kūrybinio proceso metu savarankiškai suprojektuotas ir pagamintas interjero gaminys – lentyna. Gaminys pritaikomas bet kokioje aplinkoje, nes yra neįpareigojančios formos, saugiai eksploatuojamas, nekenksmingas ir ergonomiškas. Sukaupta, išanalizuota ir apibendrinta informacija apie lentyna. Susipažinta ir įgyta praktinio darbo įgūdžių su medžio apdirbimo įrankiais ir priemonėmis.

Visi darbai atlikti laikantis darbų saugos taisyklių – analizuotos elektrinių prietaisų naudojimo instrukcijos, susipažinta su eksploatavimo sąlygomis.

Aš šitam darbui pasirinkau lentyna. Šiam projektui bus reikalingas eskizas ir gaminio darbo brėžinys su matmenimis. Pasirinkau šį gaminį, nes jis yra praktiškas, nesudėtingai montuojamas, lengvai perstatomas i kita vieta.

Ilgai galvojau, koks galėtų būti mano gaminys. Svarbiausiai buvo tai, jog mano padarytas gaminys atitiktų keliamus technologijų egzamino užduoties reikalavimus. Žinojau, jog darbui atlikti reikia mažiausiai 3 konstrukcinių elementų. Pasidomėjęs medžio gaminiais bei internete paieškojęs informacijos, nusprendžiau gaminti lentyna .

Modelį rinkausi pagal internete rastus analogus. Iš pirmo pavyzdžio renkuosi sienas, nes man jos atrodo patvarios. Antrajame analoge patiko pats pagrindas, tokį naudosiu savo gaminamai lentynai. Iš trečiojo analogo pasirinkau vidurį, nes atrodo daili, bet pakeičiau spalva. Visi analogai pagaminti iš medžio.

Eskizas ir brėžinys pateikiama prieduose.

Lentynai pasirinkau eglės mediena. Medis gražios tekstūros, lengvai apdirbamas, ir pakankamai tvirtas, kad lentyna nesideformuotu.

Darba pradėjau konstruoti nuo sienų prisukau visas keturias, paskiau iš galo prisukau fanera ir baigdamas gaminį i vidų įdėjau dvi dalis kurios kaip atramos ir kartu ką nors pasidėti. Baigęs darbą dar prisukau du prikabinimus.

  • Microsoft Word 125 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1273 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lukas
  • Lentyna
    9 - 1 balsai (-ų)
Lentyna. (2015 m. Rugsėjo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/lentyna.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 00:34
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo