Leonardas da Vinčiis


Leonardas da vincis referatas. Referatas apie leonarda da vinci. Leonardo da vinci referatas. Skaidres apie leonardo da vinci. Leonardo da vinci skulpturos florencijoje. Da vincio referatas. Referatai apie leonardo da vinci. Renesansas skaidres. Leonardas da vincis skaidres. Leonardo da vinci skulpturos.

Leonardo da Vinci - italų Renesanso architektas, tapytojas, skulptorius, muzikantas, meno teoretikas, inžinierius, išradėjas, filosofas.
Leonardas gimė 1452 m. balandžio 15 dieną Anchio kaime netoli mažo Vinčio miestelio Toskanoje, 30 km. nuo Florencijos. Jo tėvas Seras Pietras da Vinčis - pasiturintis notaras, motina Katarina - valstiečio duktė. Leonardas buvo nesantuokinis vaikas ir augo tėvo šeimoje.

Leonardas gimė 1452 m. Nuo florencijos. Leonardas lankė kaimo pradžios mokyklą ir gana sunkiai išmoko rašyti, skaityti ir skaičiuoti. Ankstyvoje vaikystėje jaunąjo dailininko pasaulėžiūrą labai įtakojo dėdė frančeskas, su kuriuo jis praleisdavo daug laiko. Tėvas gana anksti pastebėjo sūnaus gabumus ir pirmasis užsakymas buvo dekoruoti savo namų kambario sieną. Jaunystėje didžiausią įtaką leonardo da vinčiui padarė dvi didžiosios to laikotarpio asmenybės - lorenco de mediči ir andrea del verokja. Apie 1466 m. Andrea del verokja – žymus florencijos tapytojas ir skulptorius – apsiėmė mokyti gabų berniuką. Verokjo dirbtuvėje leonardas praleido 12 metų, buvo supažindintas su daug dalykų, nuo paprasčiausių panelinių paveikslų iki didžiulių marmurinių ir bronzinių skulptūrų. Neilgai trukus leonardas tapo vienu mylimiausių verokjo mokinių, vėliau pralenkusiu savo mokytoją. 1469 metais jis su tėvu persikėlė florenciją. 1472 metais, būdamas 20 metų, jis buvo įtrauktas į florencijos šventojo luko tapytojų gildiją, bet 1476 metais jis vis dar buvo laikomas verokjo asistentu. Manoma, kad šiuo laikotarpiu tapomas šventas jeronimas ir kad iki 1476 jis nutapo paveikslą madona su gėlių vaza.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (1122 žodžiai)
  • Leonardas da Vinčiis
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Leonardas da Vinčiis. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/leonardas-da-vinciis.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 00:43
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo