Leonardo da vincis referatas


Leonardas da vincis referatas. Referatas apie leonarda da vinci. Leonardo da vinci referatas. Referatai apie leonardo da vinci. Da vincio isradimas. Leonardas da vincis referatai. Homo universalis hamletas. Referatas apie da vinci. Referato pavyzdziai. Leonardas da vincis.

Leonardo da Vinci gimė 1452-ųjų balandžio 15 dieną. Ir nors gimė jis beveik prieš 560 metų, tačiau iki šiol yra laikomas viena ryškiausių visų laikų asmenybių ir ne retai vadinamas genijumi. Būdamas fenomenalus tapytojas, nuostabus architektas, išradėjas, skulptorius, anatomas, rašytojas, muzikantas, Leonardo da Vinci yra „universalaus“ (lot. homo universalis), be galo talentingo ir išsilavinusio žmogaus pavyzdys.
Pradedant pažintį su bet kuriuo menininku, svarbu atsižvelgti į laikotarpį, kuriame jis gyveno ir kūrė. Leonardo da Vinci yra vienas ryškiausių Renesanso epochos dailininkų. Šis laikotarpis pasižymi aukštojo meno atgimimu, paremtu Antikos laikų idėjomis. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas žmogui, jo individualumui. Taip pat buvo propaguojamas kritiškas mąstymas bei novatoriškumas moksle, tapyboje, architektūroje, literatūroje, muzikoje ir t.t. Leonardo da Vinci prisidėjo prie bene visų šių sričių tobulinimo ir įnešė į jas naujų vėjų. Tačiau to meto Italijoje vyko ne tik kultūrinis pakylėjimas, bet ir vidiniai karai tarp Italijos miestų-valstybių, o vėliau ir su Prancūzija bei Ispanija. Šie karai nebuvo labai aršūs ar kruvini, tačiau turėjo tam tikros įtakos Leonardo gyvenamosios vietos bei globėjų pasikeitimui.
Leonardo buvo notaro Pietro da Vinci ir valstiečio dukters Catarinos da Vinci nesantuokinis vaikas. Gimė jis mažame kaimelyje netoli Italijos miestelio Vinčio. Apie trejus metus jis gyveno su motina ir jos vyru, vėliau berniuko auklėjimą apsiėmė tėvas. Jau nuo mažens berniukas buvo smalsus, vis piešė, lipdė, kažką konstravo. Supratęs, kad Leonardo notaru nebus, tėvas parodė kelis jo eskizus savo draugui, žinomam to meto Florencijos skulptoriui Andrea del Verocchio, kuris liko sužavėtas Leonardo darbais ir pasiūlė berniukui tapti jo mokiniu.
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1791 žodžiai)
  • Marina
  • Leonardo da vincis referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Leonardo da vincis referatas. (2012 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/leonardo-da-vincis-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:33
×