Lęšiniai saulės elementai, jų tipai ir veikimas


Elektronikos referatas.

Įvadas. Foto elemento sukūrimas. Žaliavos iš ko gaminami foto elementai (saulės elementai). Sandara saulės elemento. Saulės elementų charakteristikos. Saulės elementų tipai. Sferiniai- lęšiniai saulės elementai. Stiklinė sfera, pagerinanti Saulės energijos elementų efektyvumą. Tiek fotovoltiniai elementai, tiek ir Saulės energijos koncentravimo technologijos yra nuolat tobulinamos, o ypač pastaruosius keliolika metų, vis didėjant aplinkos neteršiančios energijos generavimo poreikiams. Veidrodiniai saulės elementai. Pritaikymas.


Išsiaiškinti, kas yra lęšiniai saulės elementai, koki jų tipai ir veikimas.

Kas yra saulės elementas, iš ko jis sudarytas, jo charakteristika?

Fotovoltinės saulės baterijos yra sudaryti iš plono silicio diskų, kurie paverčiantys saulės šviesą elektra. Šie diskai veikia, kaip energijos šaltiniai įvairioms reikmėms, įskaitant: skaičiuotuvus ir kitą smulkią techniką, telekomunikacijas, ant stogų, ant individualių namų ir apšvietimo, siurbimo ir medicinos. Saulės elementų didelių masyvų forma yra naudojami elektros palydovų, ir neretais atvejais, siekiant užtikrinti elektra elektrinėse.

Kai foto elektros tyrimai prasidėjo jie tobulėjo nuostabiai greitai. Jau 1839 metais Antoine-Cesar Becquerel sukūrė cheminį akumuliatorių ir pamatė kad tai gamina įtampą. Šis pirmas išradimas saulės šviesos elektros energijoje buvo vienas procentas veiksmingumo. Tai yra, vienas procentas įeinančios saulės spindulių, kurie buvo paversta elektros energija. Willoughby Smith 1873 atrado, kad selenas buvo jautrus šviesai. O 1877 metais pažymima, kad selenas, esant šviesos srautui, sukuria elektros srovę. Charles Fritts, 1880 metais taip pat naudodamas auksą ir seleną padarė pirmą saulės elementą, vėl tik vienas procentas veiksmingumo. Nepaisant to, Fritts pradėjo, Foto elektros revoliucija. Jis įsivaizdavo nemokamą saulės energiją, prognozavo, kad saulės elementai pakeis elektrines.

Su Albert Einstein 's paaiškinimo 1905 metais fotoefektas - metalas sugeria energiją iš šviesos ir išlaikys tą energiją. Kad saulės elektros efektyvumas taptų įmanomas. Nedidelė pažanga padaryta, tačiau, kol tyrimai diodų ir tranzistorių srity davė būtinų žinių Bell mokslininkai Gordonas Pearson, Darryl Chapin ir Cal Fuller 1954 m. pradėjo gaminti silicio saulės elementus - keturių procentų turinį efektyvumą. Tolesnis darbas apakėlė efektyvumą iki 15 proc. 

Saulės elementais buvo visiškai patenkinti, toks energijos kiekis dar nebuvo sukurtas, ir saulės elementai tapo sėkmingai vystoma energiją. Dirbtinių palydovų sistemos maitinamos būtent tokiais foto elementais. O baterijos buvo per sunkios, kai kiekvienas gramas rūpėjo. Saulės elementai suteikia daugiau energijos už gramą svorio, nei visų kitų įprastų energijos šaltinių, ir jie yra ekonomiški.

Pagrindinis komponentas saulės elementų yra grynas silicis, kuris yra ne grynas savo natūralios būklės.

Grynas silicis yra kilęs iš tokių silicio dioksidų, kaip: kvarcitas žvyro (gryniausia silicio) arba smulkinto kvarco. Gautas grynas silicis tada, kai su priedais, (atskiriami) su fosforu ir boru. Silicio diskai blizga ir reikalauja neatspindinčia danga, paprastai titano dioksidas.

Tipišką saulės elementą sudaro sekli pn sandūra, prie vieno puslaidininkio plokštelės paviršiaus sudaroma naudojant difuzijos ar epitaksijos procesus. Plokštelės pusėje su sandūra yra sukuriamas siaurų krūvininkus surenkančių kontaktų tinklas, ji yra papildomai dengiama dielektriniu skaidrinančiu ir šviesos atspindį sumažinančiu sluoksniu. Priešingoje plokštelėpusėje kontaktas dažniausiai yra ištisinis; siekiant sumažinti krūvininkų rekombinaciją prie šio kontakto papildomai legiruojant (p+) yra sukuriamas vidinis elektrinis laukas, atstumiantis skyles toliau nuo paviršiaus (Krotkus 2008). Saulės elemento schema pavaizduota 2 paveiksle. [2]

 • Elektronika Referatai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Justinas
 • 14 puslapių (2541 žodis)
 • Universitetas
 • Elektronikos referatai
 • Microsoft Word 134 KB
 • Lęšiniai saulės elementai, jų tipai ir veikimas
  10 - 3 balsai (-ų)
Lęšiniai saulės elementai, jų tipai ir veikimas. (2017 m. Gegužės 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/lesiniai-saules-elementai-ju-tipai-ir-veikimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:25