Lėtiniai, somatiniai, neurologiniai ir kompleksiniai sutrikimai


Neurologiniai sutrikimai. Somatiniai sutrikimai. Kompleksinis sutrikimas. Lėtiniai somatiniai ir neurologiniai sutrikimai. Lėtiniai somatiniai sutrikimai. Somatiniai ir neurologiniai sutrikimai. Somatiniai neurologiniai sutrikimai. Vaiku neurologiniai sutrikimai. Neurologiniai vaiku sutrikimai. Lėtiniai neurologiniai sutrikimai.

Lėtiniai, somatiniai, neurologiniai ir kompleksiniai sutrikimai. Tiriamos ligos. Neurologinių sutrikimų priežastys. Išoriniai ir vidiniai pažeidimai. Trauminis smegenų sužalojimas (tss). Tss trauminės priežastys. Netrauminės priežastys. Kiti neurologiniai pažeidimai. Cerebrinis paralyžius. Priežastys. Cp tipai. Priepuoliai (epilepsija). Priežastys. Įskilas stuburas. Autizmas. Raumenų ir skeleto pažeidimai. Somatiniai (psichiniai) sutrikimai. Pacientus varginantys simptomai. Somatinės ligos. Sunkios ir lėtinės ligos. Sunkioms ir lėtinėms ligoms priskiriamos. Kompleksiniai sutrikimai. Vaikų patiriami sunkumai. Ašerio (usher) sindromas. Taikomi komunikacijos būdai.

Smegenų sužalojimas, sukeliantis visišką ar dalinę negalią arba psichosocialinio prisitaikymo problemų, turinčių įtakos ugdymo veiklai.

Gali paveikti pažinimą bei kalbą, atmintį, dėmesį, samprotavimą, abstraktųjį mąstymą, vertinimą, problemų sprendimą, sukelti sensorinius, suvokimo ar motorikos, psichosocialinio elgesio, fizinių funkcinių, informacijos apdorojimo ar kalbėjimo sutrikimus.

TSS pasekmės gali būti įvairios: laikinos ir ilgalaikės, lengvos ir sunkios, kai kuriais atvejais jos pasirodo tik po keleto mėnesių ar metų.

Kiekvienais metais 200000 vaikų patiria TSS; 89% atvejų patiriama nukritus ir per nelaimingus atsitikimus važiuojant dviračiais, motorinėmis transporto priemonėmis bei sportuojant. Kitos trauminių pažeidimų priežastys yra prievarta, šaunamosios žaizdos ir kitokie sužalojimai.

Infekcinės ligos, nors laiku nustatyta diagnozė ir paskirtas gydymas iš esmės turi teigiamos įtakos, siekiant sumažinti pasekmes.

  • Pedagogika Skaidrės
  • MS PowerPoint 1568 KB
  • m.
  • 40 puslapių
  • Egle
  • Lėtiniai, somatiniai, neurologiniai ir kompleksiniai sutrikimai
    10 - 1 balsai (-ų)
Lėtiniai, somatiniai, neurologiniai ir kompleksiniai sutrikimai. (2012 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/letiniai-somatiniai-neurologiniai-ir-kompleksiniai-sutrikimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 13:23
×