Liaudies dainos (2)


Įvadas. Lietuvių liaudies dainų atsiradimas. Lietuvių liaudies dainų žanrai. Sutartinės. Raudos. Giesmė. Dainos siaurąja prasme. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Mano požiūriu raudos dainos tikrai yra reikalingos, jos mums padeda lengviau atsisveikinti su velioniu. Tačiau, kai dainas dainuoja raudotojai tai būna kartais sunku suprasti žodžių esmę, bet kai įsigilinama į tekstą, tada viskas yra aiškiau.

Mano nuomone ši giesmė yra panaši į maldą, nes tekste yra daug žodžių iš maldų.

Mano nuomone vaikams yra būtina susipažinti su liaudies dainomis, kad būtu perteikta mūsų protėvių lobynai.

Vestuvių dainos yra atsisveikinimas su tėvais, jaunoji išeina kurti savo naujo gyvenimo su išsirinktu vyru. Dainoje jaučiasi nežinojimas ateities, tėvų liūdesys.

O ši trečioji, kuo jauniausioji,O ši trečioji, kuo jauniausioji,Vartus atkėlė ir palydėjo.Lietuviu liaudies daina

Ši daina viena iš epiškiausių karinių dainų. Karinėse dainose jaučiamas skausmas, laukimas, dvejonės ar žmogus grįš ar ne.

Šventiniu dainų yra labai daug, ir kiekvienos susijusios su kiekviena kalendoriuje minima švente.

Man dalgelį sunku traukti,Pusrytėlių ilgu laukti.Valio valio,Pjovėjėliai valio.

Išanalizavusi darbo dainas, drįsčiau teigti, kad dauguma dainų atsispindi tai, kad darbininkai dainas dainuodavo, kad greičiau praeitu darbo diena, kad būtu linksmiau atlikinėti darbus.

Mano nuomone, liaudies dainos buvo reikalingos: rūpesčiuose, šventėse ir netektyje, sunkaus darbo ir trumpo poilsio valandomis, ir džiaugsmuose. Išanalizavus dainas galima teigti, kad dauguma dainų yra susijusios net su šių dienų išgyvenimais. Pavyzdžiui dainuojama apie tėvus, kaip sunku juos palikti, išeiti iš gimtųjų namų. Ir šiais laikais kartais būna sunku išskleisti sparnus ir keliauti kurti savo gyvenimo, dainuojama, koks jaučiamas sielvartas išeinant į nežinomybę.

  • Muzika Referatas
  • Microsoft Word 71 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2041 žodžiai)
  • Monika
  • Liaudies dainos (2)
    10 - 8 balsai (-ų)
Liaudies dainos (2). (2016 m. Vasario 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/liaudies-dainos-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 09:44
×