Liaudies kūryba


Kiek liaudies kūrybos trupinėlų randu savo artimiausioje aplinkoje ? Monika Ryžkovaitė ir Kornelija Prišmantaitė 1B. Tautosaka - kultūrinės informacijos visuma. Užduočiai atlikti nusprendėme pakalbinti Kornelijos močiutę Janiną Prišmantienę. Janina Prišmantienė. Kornelijos močiutei tėviškė sukelia daug prisiminimų. Kokią vietą jūsų gyvenime užima tautosaka. Janinos Prišmantienės atsakymai į pateiktus klausimus. Visas gyvenimas yra susijįs su tautosaka. Kaip jau žinoma, kaimo kasdienybėje daina žmones lydėdavo kiekviename jų žingsnyje. Negaliu sakyt, kad nutola. Gyvindama toliau nuo sava tėviškes ir giminių. Kokios dainos, raudos, pasakos. Yra daug gražių. Ale gi gražumas mūsų pušyną Pre pievas prglūdis ryma. Mūsų pušynas. Kaip manote, ar liaudies kultūros palikimas aktualus šių laikų augančiai kartai. Gerai būtų, kad jaunimas narėtų žinot savą šaknis. Po atviro pokalbio su Janina Prišmantiene mes giliai susimąstėme apie dabartį.

Užduočiai atlikti nusprendėme pakalbinti Kornelijos močiutę Janiną Prišmantienę, kuri nuoširdžiame pokalbyje atskleidė savąją sampratą apie pačią tautosaką ir pasidalino vaikystės įspūdžiais.

Janina Prišmantienė, docentė, socialinių mokslų kolegijos dėstytoja, yra kilusi iš Labanoro apylinkės, Padumblės kaimo. Kraštas žymus savo Labanoro regioniniu parku. Janinos ežeringoje gimtinėje taip pat nemažai gražių miškų bei pievų. Labanoro giria – šios vietovės gamtinis pasididžiavimas.

Kornelijos močiutei tėviškė sukelia daug prisiminimų, sentimentų ir nostalgijos: beržas, prie kurio praleista daug gražių vaikystės dienų, ežerai, pievos, miško takai, gražioji eglė ir mamos kepti pyragai.

Kokią vietą jūsų gyvenime užima tautosaka? Ar šioji, buvusi kiekvieno lietuvio neatsiejama gyvenimo dalis, vis dar glūdi jūsų širdyje?

Visas gyvenimas yra susijįs su tautosaka. Priežadžiai, myslias, pajuokavimai, burtai ir net kažnos denos darbai ir pasilsėjimai - atajį iš sanesnių laikų. Gal tik dabar, gyvindami miestuose ir dirbdami visakiausiase įstaigase, pasakam literatūrini kalbu. Taip, kai tik sustinku su giminėm - tai ir kalbu ir pajuokauju tarmiškai, kaip vaikystej.

Kokios dainos, raudos, pasakos, pasakėčios, sakmės, sutartinės ar užkalbėjimai iki pat dabar išliko jūsų atminty ? Ar galėtumėte pateikti keletą pavyzdžių ?

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 3102 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (547 žodžiai)
  • Monika
  • Liaudies kūryba
    10 - 9 balsai (-ų)
Liaudies kūryba. (2016 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/liaudies-kuryba.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 16:05
×