Liaudies menininko paveikslas P.Cvirkos romane Meisteris ir sūnūs


Petro cvirkos parašytos knygos. Petras cvirka meisteris ir sūnūs. P cvirkos meisteris ir sunus apie knyga. Meisteris ir sunus petras cvirka. Cvirkos meisteris ir sunus. P.cvirka kurpes atpasakijimas. Liaudies kūrėjo paveikslas. Liaudies menininko paveikslas literatūroje. Kurpės petras cvirka trumpas aprašymas. Jaunuolio paveikslas ant liaudies dainose rasinys.

P. Cvirkos romanas “meisteris ir sūnūs” – tai linksma knyga apie kaimo amatininkus, du gerus draugus meisterį deveiką ir siuvėją krizą. Jiems būdingos geriausios liaudies savybės: šviesus, optimistiškas požiūris į gyvenimą, linksmumas, kūrybiškumas, nagingumas, kova už laisvę, neapykanta prispaudėjams.

P. Cvirkos romanas meisteris ir sūnūs – tai linksma knyga apie kaimo amatininkus, du gerus draugus meisterį deveiką ir siuvėją krizą.

Stalius deveika – tikras liaudies menininkas. Visą sielą įdeda droždamas kryžius, margąsias skrynias, lazdas ir kitką. Nuo kitų amatininkų skiriasi kūrybiškumu, gebėjimu daryti gražius daiktus. Deveikai darbas – tai kūryba, dažnai ir pinigų neima, svarbiausia jam, kad kūriniai teiktų žmonėms džiaugsmo. Be to, meistras daro ne tik buičiai reikalingus daiktus, bet ir tokius, kurių sumanymas kyla iš svajonių, fantazijos (pvz. , pagamina paukštį). Moka prakalbinti medį, įkvėpti jam gyvybės: nepajunti – iš po drūžlių, iš medžio šerdies kalasi nosis, ranka, koja. Tada dar smarkiau juda pirštai . Taip gimsta dievukų, kareivių, žvejų figūros. Stovi apylinkėje jo darbo kryžiai ir džiugina žmones. Tai tikras kūrėjas. jo net širdis sudreba, kai paima beržo ar liepos gabalą. Jis ilgai šildo medį rankose, o jo pirštai taip ir niežti ką nors išdrožti . Laimingiausias deveika, kai jam pasiseka darbas. Ypač pavyko lazdas išdrožti! Rangosi gyvatės, raguotasis šėtonišką snukį rodo, įvairūs paukščiai tarytum gyvi. Ant lazdų sutupdė pusę rojaus ir pusę pragaro gyventojų. Kūryba – prasmingiausia gyvenimo dalis.

Tačiau deveika negali kurti užsakytas. Kūriniai gimsta tik tada, kai jo krūtinę kažkas kelia . Kai meisterį apima įkvėpimas, jo niekas nemato daugelį dienų. Kartais net namus palieka, norėdamas pabėgti nuo alinančios kasdienybės, kur jo nesupranta, tačiau pareiga uždirbti duoną grąžina atgal.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (355 žodžiai)
  • Mokykla
  • Liaudies menininko paveikslas P.Cvirkos romane Meisteris ir sūnūs
    10 - 3 balsai (-ų)
Liaudies menininko paveikslas P.Cvirkos romane Meisteris ir sūnūs. (2011 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/liaudies-menininko-paveikslas-pcvirkos-romane-meisteris-ir-sunus.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 04:04
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo