Liaudies pasakose slypi žmonijos patirtis, apimanti sąntykių modelius, elgesio normas - Literatūra, 4 kalbėjimo potemė


Liaudies pasakose slypi žmonijos patirtis apimanti žmonių santykių modelius elgesio normas. Kuo lietuviu liaudies pasakose aprašyta žmonijos patirtis aktuali xxi a. žmogui. Zmonijos patirtis liaudies pasakose. Žmonių santykių modeliai. Lietuviu liaudies pasakose slypi zmonijos patirtis. Kuo lietuvių liaudies pasakose aprašyta žmonijos patirtis aktuali xxi a. žmogui.. Lietuvių liaudies pasakose aprašyta žmonijos patirtis. Santykiu modeliai. Kuo lietuvių liaudies pasakose aprašyta žmonijos patirtis aktuali xxi a. žmogui.. Zmoniu santykiu modelis pasakose.

10 klasės kalbėjimas. Kalbėjimo potemė 2013m. Tema: Literatūra, 4 potemė. Liaudies pasakose slypi žmonijos patirtis apimanti žmonių sąntykių modelius, elgesio normas. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais paaiškinkite, kuo lietuvių liaudies pasakose aprašyta žmonijos praeitis aktuali XXI a. žmogui. Kokybiška kalbėjimo potemė su planu.

Lietuvių tautosaka yra labai gausi: turime daugybę gražių dainų, liaudies šokių, galybę patarlių, mįslių ir anekdotų, o taip pat gausybę pasakų, apie kurias aš šiandien ir kalbėsiu. Pasaka – epinio žanro, trumpas, fantastinis, pamokantis, nesudėtingo turinio kūrinys, beveik visada gera pabaiga. Yra nemažai pasakų rūšių, tad šiandien aš pabandysiu aptarti tas, kurios sutinkamos dažniausiai. „Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu“ sakė H.Radauskas. Pasakom tiki ne tik rašytojas, jomis tiki ir vaikai, o kartais patiki ir tėvai jas jiems skaitydami. Taigi, pasakos yra svarbios ir reikalingos tieks vaikams tiek suaugusiems, nes perteikia žmonių elgesio bei sąnykių modelius, o kartu ir moko gyventi, bei bendrauti su aplinkiniais. Taigi, šiandien mano kalbėjimo tikslas yra remiantis konkrečiais pavyzdžiais įrodyti, kad lietuvių liaudies pasakos yra aktualios šių dienų žmogui ir paaiškinti kodėl taip yra.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (1037 žodžiai)
  • Mokykla
  • Liaudies pasakose slypi žmonijos patirtis, apimanti sąntykių modelius, elgesio normas - Literatūra, 4 kalbėjimo potemė
    10 - 1 balsai (-ų)
Liaudies pasakose slypi žmonijos patirtis, apimanti sąntykių modelius, elgesio normas - Literatūra, 4 kalbėjimo potemė. (2013 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/liaudies-pasakose-slypi-zmonijos-patirtis-apimanti-santykiu-modelius-elgesio-normas---literatura-4-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 00:25
×