Liaudies pedagogika


Lietuvių liaudies pedagogika. Liaudies pedagogikos pavyzdziai. Patarlės interpretacija. Liaudies pedagogika konspektas. Liaudies pedagogika ir tautosaka. Patarlės ir priežodžiai microsoft power point. Liaudies pasakose slypi. Liaudies pedagogikos. Liaudies pedagogika lietuviu kalboje. Patarles ir priezodziai grupes.

Liaudies pedagogika. Liaudies pedagogika, jos tikslai. Svarbiausi liaudies pedagogikos tikslai. Tautosaka – pedagoginė priemonė. Patarlės ir priežodžiai. Liaudies muzika. Pasaka. Padavimai. Papročiai ir tradicijos. Pavyzdys.

Neformali ugdymo sistema, orientuota į tradicinių vertybių tęstinumą ir glaudžiai susijusi su ugdymo praktika; tautos materialinės ir dvasinės kultūros pagrindu istoriškai susiformavusi pedagoginių žinių, pažiūrų, idėjų, patyrimo, idealų visuma.

Atspindi tautos daugumos pedagoginę kultūrą, iš kartos į kartą perduodamą ugdymo patirtį ir idėjas.

Tai ne mokslas ar teorija, tai istorinėje raidoje įvairių žmonių sukauptos žinios, idėjos, metodai, kuriais naudojosi ir naudojasi žmonės, auklėdami jaunąją kartą.

Patarlių tikslas - auklėti vaiką. Liaudis sąmoningai, net originaliai reiškė mintis, aptardama kasdienius reikalus, neapsieidama be patarlių ir priežodžių, kuriose atsispindi gyvenimo patyrimas ir išmintis. Patarlėse visi gyvenimo atvejai apibendrinti ir įvertinti. Sąlygiškai būtų galima išskirti kelias pagrindines temines patarlių ir priežodžių grupes: 1)žmogus, 2) šeima, 3) visuomenė, 4) pasaulėžiūra ir moralė 5) darbas ir kita veikla, 6) gamtos reiškiniai.

Estetiškai ir doroviškai ugdyti vaiką padeda ir liaudies muzika. Atspindėdama žmonių išgyvenimus, lūkesčius, svajones, ji kartu moko vaikus grožio, padeda pajusti kuriamojo darbo vertę, mylėti gamtą. Dainos – žaidimai vaikus žavi dėl to, kad jie sudaryti iš šokio, darbo judesių imitacijos, dainų personažų pamėgdžiojimo elementų. Galimybė judėti, vaidinti pagilina vaiko išgyvenimą, leidžia jam laisviau ir kūrybingiau reaguoti į muziką.

  • MS PowerPoint 19 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių
  • Mokykla
  • Paulius
  • Liaudies pedagogika
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Liaudies pedagogika. (2012 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/liaudies-pedagogika.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 05:10
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo