Liaunų pamatų skaičiavimas


Pamatu skaiciavimo programa. Pamatų skaičiavimo pavizdys. Liauni pamatai. Tampriųjų deformacijų teorija. Skaidrės apie namų pamatus. Pamatu apskaiciavimas. Medžiagos liaunis. Programa skaiciuot pamatus. Liaunis. I pamatu apskaiciavimas.

Liaunų pamatų pagrindo skaičiavimo principai. Apytikris liaunumo metodas. Vietinių tampriųjų deformacijų teorija. Tampraus puserdvio teorija. Liaunų pamatų ir jų pagrindų skaičiavimo metodai.

Liauni yra tokie pamatai, kurie, skirtingai negu standūs, per duodami pagrindui pastato apkrovą, patys deformuojasi, linksi kartu su pagrindu. Tai juostiniai kolonų ir ištisiniai pamatai, rezervuarų dugnai ir kt. Kontaktinių įtempių po liaunu pamatu pasiskirstymas priklauso nuo pamato ir pagrindo deformacijų. Ja nagrinėjant, laikoma, kad pamatas ir pagrindas deformuojasi vienodai, pamato įlinkis bet kuriame taške lygus pamato nusėdimu tame taške. Skaičiuojant liaunus pamatus ir jų pagrindus, reikia atsižvelgti į jų sąveiką, nes, deformuojantis pamatui ir pagrindui kontaktiniai įtempiai persiskirsto, kinta jų didumas ir diagramos forma, o nuo to priklauso įrąžų didumas ir pasiskirstymas pamatų konstrukcijoje. Liaunų pamatų pagrindui (8.15). .. (8.18) lygtys naudotos standžių pamatų pagrindui skaičiuoti, yra nepakankama tikslios. Pagal jas galima tik apytiksliai parinkti pamato matmenis. Kontaktiniams įtempiams po liaunu pamatu skaičiuoti naudojamos dvi pagrindinės teorijos: vietinių tampriųjų deformacijų į tampraus puserdvio. Pastaruoju metu pasiūlyta ir keletas naujų.

Čia: M- lenkimo momentas bet kuriame sijos pjūvyje, Ep - pamato medžiagos tamprumo modulis, Jf=( 1/12 )B1h3 - sijos skerspjūvio inercijos momentas.

Β vienetu gautu iš prieš tai buvusios lygties, yra (ilgis)-1 . Šis parametras yra labai svarbus, kai reikia nustatyti kokiu metodu, sutartinio standumo ar apytikriu liaunumo metodu turi būti skaičiuojama plokštė. Pagal ACI 436 komiteto išvadas plokštės turi būti apskaičiuojamos pagal sutartinio standumo metodą, jei atstumai tarp kolonų plokštės juostoje yra mažesnis už 1,75/ β.

  • MS PowerPoint 674 KB
  • 2016 m.
  • 29 puslapiai (2215 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rainis
  • Liaunų pamatų skaičiavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Liaunų pamatų skaičiavimas. (2011 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/liaunu-pamatu-skaiciavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 00:12
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo