Liberalizmas konservatyvizmas socializmas


Liberalizmas konservatizmas socializmas. Konservatizmas liberalizmas socializmas. Konservatizmas socializmas liberalizmas. Socializmas word. Liberalizmas konservatizmas. Socializmas jo atsiradimas. Socializmas liberalizmas konservatizmas doktrina. Liberalizmas socializmas konservatizmas užduotys. Socializmas atsiradimas. Socializmas kur atsirado.

Liberalizmas, konservatizmas, socializmas. Liberalizmas – polit. Doktrina, aukščiausia vertybe pripažįstanti individą, jo laisvę ir teises. L. Atsirado. A. , suklestėjo laisvojo kapitalizmo vystymosi laikotarpiu, tarpukaryje pergyveno krizę, po. -ojo karo atgimė nauju – neoliberalizmo –pavidalu. Konservatizmas – doktrina, pagal kurią viską keisti galima iš lėto, apgalvotai ir atsargiai (reformomis), valstybės ir valdžios vaidmuo – išsaugoti nusistovėjusią tvarką. Socializmas – pasisako už socialinę lygybę ir teisingumą, visuom. Grupių (klasių) turtinės ir visuom. Padėties sulyginimą be ko neįmanoma įgyvendinti tikrosios laisvės ir visuotinės gerovės. Komunz. Koncepcija buvo kategoriška – neišvengiama politinė revoliucija, proletariato diktatūra, vienvaldis kom. Part. Vadovavimas, privat. Nuosavybės panaikinimas, planinė ekonomika.

Liberalizmas – polit. L. Atsirado 17 a. , suklestėjo laisvojo kapitalizmo vystymosi laikotarpiu, tarpukaryje pergyveno krizę, po 2-ojo karo atgimė nauju – neoliberalizmo –pavidalu. Svarb. L. Teiginiai.

žmg. Turi galimybę naudotis visomis laisvėmis (intelektualinėmis bei ūkinėmis). Valstybė nesikiša į ūkinį gyvenimą. Ekonomika vystosi pagal natūralius dėsnius (rinkos ekonomika).

Net ir vieno žmg. Asmens valdžia kitam asm. Yra blogis, nes susijusi su prievarta ir reikalavimu paklusti. Valst. Valdžia reikalinga tik kaip sargas ir teisėjas , kad apsaugotų nuo kitų asm. Laisvių ir užtikrintų saugumą.

Teisėta tik ta valdžia, kuri atsiskaito savo piliečiams ir jos spr. Nepažeidžia prigimtinių asm. Teisių ir laispo 2-ojo karo, žlugus fašizmui, vėliau – komunizmui grįžta prie l. Asmens laisvių ir suformuota l. Atmaina – neoliberalizmas, kuris propaguoja tokią visuomenę, kurioje ryški konkurencija ir ekonominės veiklos laisvė, skatinamas ekonomiškai stipriausių individų atsiradimas.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 8 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (780 žodžiai)
  • Liberalizmas konservatyvizmas socializmas
    10 - 3 balsai (-ų)
Liberalizmas konservatyvizmas socializmas. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/liberalizmas-konservatyvizmas-socializmas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 06:33
×