Liberalizmas prezentacija


Liberalizmas. Aktualumas. Liberalizmas skelbia laisves ir lygybės idėjas. Tikslas Išanalizuoti skirtingas nuomones apie liberalizmo teorijas ir idėjas. Liberalizmo ypatumai. Svarbiausias tikslas – šalies ekonomikos bei rinkos vystymas. Žymiausi ideologijos šalininkai. Frederichas Augustas von Hayekas. Liberalaus mąstymo pradžia. Pradėjo vystytis senovės Graikijoje. Valstybės vaidmuo liberalizmo akimis. Norint užtikrinti sėkmingą šalies ekonomiką. „Laissez-faire“ ir „Nematomos rankos“ principas. Nematomos rankos pastūmėtas. Darbas. Labai svarbus yra. Merkantilizmas. Merkantilizmas buvo griežtai kritikuojamas žymaus liberalizmo šalininko Adamo Smitho. Laisvė. Liberalų viena iš. Išvados ir pasiūlymai. Išvados Liberalizmo šalininkai teigia.


Liberalizmas skelbia laisves ir lygybės idėjas, kurios visais laikais buvo ir vis dar yra aktualios kiekvienam asmeniui, kuris nori nevaržomai veikti, reikšti savo idėjas ir pan. Šių dienų tobulėjančioje ir vis kintančioje rinkoje bei visuomenėje, kuri ir kuria šalies ekonomiką, yra aktualu žinoti liberalizmo skelbiamas teorijas, požiūrį, jų privalumus ir trūkumus.

Tikslas: Išanalizuoti skirtingas nuomones apie liberalizmo teorijas ir idėjas. Uždaviniai: Išsiaiškinti liberalizmo požiūrį, skelbiamas idėjas ir teorijas; Išsiaiškinti liberalizmo žymiausius šalininkus; Išsiaiškinti liberalizmo privalumus ir trūkumus; Išsiaiškinti liberalizmo šalininkų pažiūrį į skelbiamas laisvės ir lygybės idėjas.

Svarbiausias tikslas – šalies ekonomikos bei rinkos vystymas, laikantis tam tikrų įsitikinimų bei taisyklių; Išaukština lygybę ir iškelia žmogų, kaip laisvą individą, o valstybę atskiria nuo žmonių bei rinkos; Rinka yra aukščiausia liberalų iškeliama vertybė, nes tik ji gali garantuoti lygybę; Valstybė turi nesikišti į šalies ekonominį reguliavimą, atsiriboti nuo rinkos ir tik užtikrinti, jog laisvės ir lygybės principų būtų laikomasi; Labai svarbu yra individualizmas ir laisva konkurencija.

Tačiau pati filosofija įgijo pagreitį Prancūzijos revoliucijos laikotarpiu, t.y 1789 – 1794 metais.

Norint užtikrinti sėkmingą šalies ekonomiką, valstybė netūrėtų kištis į šalies ūkio valdymą bei rinką, nes tokia veikla visuomenei neduos teigiamų rezultatų. Nepaisydama to, valstybė tik trukdytų natūraliai vystytis ekonominiams procesams, varžytų ūkinių subjektų laisvę.

  • MS PowerPoint 5107 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (673 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ugnė
  • Liberalizmas prezentacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Liberalizmas prezentacija. (2020 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/liberalizmas-prezentacija.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 10 d. 15:18
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo