Liberalizmo idėjos


Liberalizmas magistro darbas. Liberalizmo ideologija. Pagrindinės liberalizmo idėjos. Kokios buvo liberalizmo idejos?. Liberalistų idėjos. Liberalizmas isvados. Liberalizmo ideja. "liberalizmo idejos".

Liberalizmo idėjos. Klasikinis liberalizmas. Šiuolaikinis liberalizmas. Išvados. Kalbant apie liberalizmo ideologiją, kurios pagrindinė vertybė yra individo laisvė (lot. Liberatas), pirmiausia reikėtų suderinti sąvokas. Nedaug tėra terminų, kurie turėtų tiek daug reikšmių kaip liberalizmas. Pirmiausia, kai žmogus visuomeniniame gyvenime yra atviras naujoms idėjoms ir situacijoms, geranoriškai supratingai vertina kitų asmenų pozicijas bei pažiūras, jis vadinamas liberalu, dera pabrėžti polinkį į kompromisą ir diskusiją siekiant nustatyti tai, kas jos dalyvius sieja ir kas skiria. Žmogus, kuriam būdingi šie bruožai yra liberalas. Liberalizmo idėjų atsiradimą sąlygojo būtinybė pateisinti šį maištą, ideologiškai apibrėžti naujas antifeodalines visuomenines pareigas. Keliose šalyse miestiečiai įgijo galimybių kelti ir realizuoti liberalizmo idėjas pirmiausiai dabartinėje didžiojoje britanijoje, jungtinėse valstijose ir prancūzijoje. Jose susiformavo pirmoji, mūsų požiūriu, klasikinė, liberalizmo atmaina. Tarp daugelio mąstytojų, kūrusių šią pirminę liberalizmo atmainą, buvo džonas lokas (john locke) ir benžamenas konstantas (beniamin constant).
  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (2003 žodžiai)
  • Adomas
  • Liberalizmo idėjos
    10 - 3 balsai (-ų)
Liberalizmo idėjos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/liberalizmo-idejos.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 18:59
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo