Liberalus požiūris valstybės ir ekonomikos valdyme, jo transformavimas


Poziuris i valstybes skola. Liberalu poziuris. Demokratija liberalusis poziuris. Liberalu poziuri i valstybe. Liberalų požiūris į valstybę. Valstybe neopliuralizmo poziuriu.

Liberalus požiūris valstybės ir ekonomikos valdyme, jo transformavimas. Įvadas. Liberalizmo raida. Liberalus požiūris valstybės valdyme. Jo transformavimas. Pliuralizmas. Naujoji dešinė. Elitas. Neopliuralizmas. Liberalizmo tapatinimas su demokratija. Liberalus požiūris ekonomikos valdyme. Jo tranformavimas. Liberalizmas ekonomikoje iki xix a. Vid. Liberalizmas ekonomikoje nuo xix a. Vid. Iki šių dienų. Išvados. Literatūros sąrašas.

Mokesčiai liberalams egzistuoja tiek, kiek gyvuoja valstybė. Šiandieniniame pasaulyje svarbiausios kelios mokesčių temos: mokesčių dydis, mokesčių kiekis, panaudojimas, veiklos licencijavimas ir sertifikavimas. Pastebima tai, jog valdžia paprastai prisiima daug įsispareigojimų, todėl siekia gauti maksimalias pajamas, o tai neišvengiamai veda prie mokesčių didinimo. Todėl, M. Friedman ryškiau pabrėžė tiesioginę ekonominę valdžios funkciją: „... valstybės išlaidų programos turi būti skiriamos tik tiems tikslams, kuriuos įgyvendinti visuomenė nori per valdžią, o ne privačiai, ir neturi būti kreipiama jokio dėmesio į ilgamečio ekonominio stabilumo problemas.“

Galima pastebėti, jog liberalizmo idėjos liko nepakitusios žvelgiant nuo pat XVIII a. vid. iki šių dienų. Jos tik buvo daugiau ar mažiau plėtojamos, tobulinamos ir suprantamiau pateikiamos. Svarbu tai, jog liberalų idėjos išliko pagrindinėmis visame pasaulyje, nes ant liberalizmo pamatų pastatyta (ir tebestatoma) daugiau nei pusė pasaulio ekonomikos. Vargu ar kas kada nors išdrįs paneigti šias nusistovėjusias ir jau beveik tris amžius išgyvenusias nuostatas, idėjas ir principus.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (2834 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Liberalus požiūris valstybės ir ekonomikos valdyme, jo transformavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Liberalus požiūris valstybės ir ekonomikos valdyme, jo transformavimas. (2012 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/liberalus-poziuris-valstybes-ir-ekonomikos-valdyme-jo-transformavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 07:59
×