Licencijos rūšys, licencinės sutartys, prekybos principai, licencijų ekonominis įvertinimas, franšizavimas


Licencijų rūšys. Licencijų tipai. Licenziju tipai. Darbas su licencija privalumai. Licencija rusys. Licenzijos rušys. Intelektines nuosavybes licencijavimo. Licenziju pardavimas kursinis. Prekybos licenziju tipai. Licencijavimo privalumai.

Įvadas.Licencijų rūšys. Licencines sutartys. Prekybos principai. Ekonominis licencijų įvertinimas. Franšizavimas. Licencijavimo privalumai licenciatui. Licencijavimo trūkumai licenciatui. Licencija kavinei prekyba alkoholiu. Išvados. Literatūra.

Išradybinė, racionalizacinė ir patentavimo bei licencijavimo veikla daro didžiulę įtaką techninei pažangai. Dėl šios priežasties būtina į ją įtraukti kuo daugiau visuomenės narių, ypatingai jaunimo. Ministerijos, žinybos, miestų ir apskričių valdybos, gamybos įmonės ir organizacijos, įstaigos turi padėti piliečiams, darantiems išradimus, kuriantiems pramonės dizaino pavyzdžius, juos teisiškai apsaugoti, sudaryti sąlygas autoriams dalyvauti diegiant jų darbus, rūpintis, kad teisiškai apsaugoti sprendimai kuo sparčiau būtų panaudojami ir realizuojami užsienyje.

Kad intelektinės nuosavybės licencija galiotų, turi būti išpildytos trys pagrindinės pakopos:

licenciaras privalo turėti nuosavybės teisę į atitinkamą intelektinės nuosavybės objektą arba savininko leidimą suteikti licenciją;

intelektinė nuosavybė turi būti teisiškai apsaugota arba atitikti apsaugai keliamus

reikalavimus;

 licencinėje sutartyje turi būti nurodyta, kokios teisės į intelektinę nuosavybę suteikiamos licenciatui;

 turi būti aiškiai apibrėžta, koks užmokestis arba kitoks ekonominis skatinimas numatytas už licencijos suteikimą.

Licencijos intelektinei nuosavybei gali būti įvairių rūšių, kaip antai technologinės licencijos, leidybos ir pramogų rengimo bei prekių ženklų ir prekybos organizavimo licencijos.

Apibendrinant franšizavimą, mano manymu, ši veiklos rūšis turi neblogas perspektyvas dėl jos suteikiamų privalumų. Tai žymiai supaprastintas įsiskverbimo į rinką būdas, geresnė reklama, galima efektyviau kontroliuoti firmos vardą, prekių ar paslaugų ženklą, mažesnė rizika užsienyje ir kt.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (3731 žodžiai)
  • Nerita
  • Licencijos rūšys, licencinės sutartys, prekybos principai, licencijų ekonominis įvertinimas, franšizavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Licencijos rūšys, licencinės sutartys, prekybos principai, licencijų ekonominis įvertinimas, franšizavimas. (2012 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/licencijos-rusys-licencines-sutartys-prekybos-principai-licenciju-ekonominis-ivertinimas-fransizavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 12:53
×