Liejimo praktikos darbo aprašymas


Technologijos darbo aprasas. Dailes darbo aprašymas. Liejimo smelis. Praktikos aprašas pvz. Technologijos praktinis darbas ir jo aprašas. Liejimas vienkartinese smelio formose. Praktinio darbo aprašymas. Policija praktikos dienorastis dasrbo laikas. Molio liejimas. Pilkasis ketus gost 1412.

Praktikos užduotis. Pagal pateiktą detalės brėžinį sudaryti šios detalės liejinio gamybos technologiją. Liejama smėlio – molio formose. Praktikos aprašas bus sudarytas iš dviejų dalių. Pirmoji dalis – tai aiškinamoji – aprašomoji, antroji – grafinė. užduoties atlikimo eiga. Literatūra.

Pagal pateiktą detalės brėžinį sudaryti šios detalės liejinio gamybos technologiją. Liejama smėlio – molio formose.

Praktikos aprašas bus sudarytas iš dviejų dpradėsime nuo detalės brėžinio analizės. Nustatatome ar detalės konstrukcija technologiška ar ne. Mūsų nagrinėjama detalė yra technologiška, todėl jos pagaminimo laikas bus mažesnis, esant minimalioms lėšų sanaudoms. Todėl detalės savikaina bus mažesnė. Taigi atidžiai išanalizavę detalės brėžinį ir radę netechnologiškas vietas pakeisime jas racionalesnėmis, atsižvelgdami į liejiniams kelliejinio sienelių storiai turi būti kiek galima tolygesni; minimalus sienelių storis, liejant smėlio molio mišinių formose, pilkojo ketaus liejiniams – mm, mūsų atveju detalės minimalus sienelių storis – mm.

Liejinio kontūrai turės būti kiek galima tiesesni, nes tuo atveju lengviau ir pigiau pagaminsime modelį.

Pilkasis ketus – tai plieno pagrindas su grafito intarpais. Geriausios kokybės metalinis pagrindas – perlitas arba perlitas su nedaug ferito.

Pagal standartą (gost 1412-85) įvairių markių plienas markiruojamas rusiškomis raidėmis cy ir dviženkliu skaičiumi, kuris rodo, kokia minimali tempimo stiprumo riba (kgf/mm2), kai liejinio sienelės storis 15 mm. Kada didelės statinės apkrovos, taikoma cy20 ir cy25 markių pilkasis ketus. Iš jo gaminami smagračiai, cilindrų įvorės, krumpliaračiai ir kt. Jame yra atsakingos liejinio dalys turės būti apatinėje formos dalyje, nes šioje dalyje metalas bus tankiausias.

Liejinio padėtis formoje bus tokia, kad užpilant ir stingstant metalui jo kietėjimas vyktų klabai ilgi liejiniai užpilami, jiems esant pasvirusioje padėtyje, o cilindrinės formos liejiniai, kurių išoriniai ir vidiniai paviršiai mechaniškai apdirbami, vertikalioje padėtyje. Mūsų atveju liejinys užpilamas vertikalioje padėtyje.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2010 m.
  • 4 puslapiai (1186 žodžiai)
  • Universitetas
  • Helmutas
  • Liejimo praktikos darbo aprašymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Liejimo praktikos darbo aprašymas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/liejimo-praktikos-darbo-aprasymas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 06:52
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo