Lieknėjimo kultas visuomenėje


Kas kuria lieknumo maniją visuomenėje? Žodžio „manija“ sąvoka bei samprata šiuolaikinėje visuomenėje. Liekno kūno kulto kilmė. Kas nustato grožio standartus? Kam yra naudinga lieknumo manija? Kokią naudą žiniasklaidai atneša liesumo populiarinimas? Apibendrinimas(išvados.

Lieknas kūnas yra pasipelnymo prekė ir vartojimo objektas. Šiandien labai populiarus manekenių-modelių verslas. Jos parduoda save kaip prekę, savo kūnu uždirbdamos milijonus prekių gamintojams. XX a. išvaizda ir moteriškų atributų demonst¬ravimas pradėjo dominuoti sėkmingose mo¬terų įvaizdžiuose kaip vienas svarbiausių mo¬teriškumo bruožų. Moters kūnas – su dra¬bužiais ir be jų – yra apgaubiamas juslumu ir erotizmu, bet tuo pat metu yra įdaiktinamas: sėkmingais mados modeliais (manekenėmis) tampama ne dėl drabužių dėvėjimo ypatumų, bet dėl išvaizdos. Modelių kūnais prekiaujama kaip ir bet kuriomis prekėmis. Daromas nuolatinis spaudimas manipuliuoti kūno išvaizda ir aktyviai kontroliuoti kūno formas, nes gera išvaizda yra šiuolaikinio moteriškumo skiria¬masis požymis.

Rinka ir reklama įkyriai ir įtaigiai perša mintį, kad kiekvieną kūną galima tinkamai ap¬rengti ir pritaikyti vartojimui. Rinkoje gausu produktų, kuriuos galima įsigyti ir iš jų susi¬kurti norimą įvaizdį. Sukurta visa sistema – rinka ne tik teikia kūno dailinimo produktus, bet ir kūno dalių pritai¬kymo vartoti priemones (plastinė chirurgija, implantai ir kt.). Dabar televizijoje, žurnaluose, lauko skyduose, reklaminiuose plakatuose besipuikuojanti gražuolė verčia mus manyti, kad esame nepakankamai gražios ir visavertės, o reklamos tikslas – įpiršti begalę produktų, kurie tariamai padėtų mums būti tobulesnėms, dailesnėms.

  • Sociologija Esė
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (2222 žodžiai)
  • Gabriele
  • Lieknėjimo kultas visuomenėje
    10 - 6 balsai (-ų)
Lieknėjimo kultas visuomenėje. (2015 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/lieknejimo-kultas-visuomeneje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 00:31
×