Liepsnos fotometrija


Aplinkos chemija. Vilnius. Atominė emisinė spektrinė analizė Šis metodas pagrįstas sužadintųjų atomų elektromagnetinės spinduliuotės kvantų emisija. Liepsnos fotometrija. Tai vienas iš atominės emisinės analizės metodų. Po to išmatuojamas. Analizuojamasis tirpalas suslėgtu oru išpurškiamas purkštuvu – gaunamas aerozolis. Liepsnos fotometras. Metode naudojama Šeibė-Lomakino lygtis I=kCn Kur I= išspinduliuotos bangos intentensyvumas. Dujų chromatografija. Labiausiai paplitęs iš chromatogafinių metodų yra dujų chromatografijos metodas. Dujų chromatografas. Dujų chromatografas - prietaisas analizuoti chemines medžiagas. Mėginio įvedimas į prietaisą Į analitinio bloko garintuvą analizuojami skysčiai gali būti įvedami mikrošvirkštais. Dujų chomatografijoje naudojamos įvairių tipų kolonėlės stiklinės. Kolonėlės 1 – stacionari spiralinė 2 - kapiliarinė. Nagrinėjama medžiaga su skysta faze turi sudaryti vandenilinius ryšius. Pagrindiniai parametrai naudojami. Nuo detektoriaus darbo parametrų daugiausia priklauso chromatografo jautrumas ir gautų rezultatų tikslumas. Detektoriai skirstomi į diferencinius ir integralinius pirmieji matuoja koncentracijas tam tikru momentu. Liepsnos jonizacinis detektorius – populiariausias. Iš masių spektro sužinome molekulinę junginio masę. Kokybinėje analizėje išvardinti parametrai naudojami tik tuo atveju. Chemiškai švarių medžiagų. Analizės metu turi būti palaikoma tam tikra (dažniausiai pastovi) detektoriaus. Reikia stengtis, kad H būtų kuo mažesnis.

Atominė emisinė spektrinė analizė Šis metodas pagrįstas sužadintųjų atomų elektromagnetinės spinduliuotės kvantų emisija. Visų elementų atomai ir jonai turi savo energijos lygmenų sistemą. Nesužadintos (pagrindinės) būsenos atomai turi mažiausią energiją ir jos nespinduliuoja. Sužadinus atomą, t.y. suteikus jam tam tikrą energijos kiekį, išoriniai elektronai peršoka į aukštesnį energijos lygmenį. Po tam tikro laiko sužadinti elektronai spontaniškai grįžta į pagrindinį lygmenį išspinduliuodami šviesos kvantą – sudarydami spektro liniją. Atominio spektro panaudojimas kokybinei ir kiekybinei analizei pagrįstas tuo, kad cheminių elementų linijiniai spektrai yra skirtingi, o spektro linijos intensyvumas priklauso nuo cheminio elemento koncentracijos mėginyje. Atominėje emisinėje spektrinėje analizėje naudojama aparatūra susideda iš atomų sužadinimo šaltinio, spektro gavimo, stebėjimo ir registravimo prietaisų. Analizuojant kietas ir skystas medžiagas jas reikia paversti garais, nes tik jų spektras yra linijinis. Tam naudojami įvairūs aukštos temperatūros šaltiniai: gamtinių dujų liepsna, elektros lankas, lazeris, aukštos įtampos kibirkštis.

Tai vienas iš atominės emisinės analizės metodų. Šis analizės metodas pagrįstas sužadintų atomų spinduliuotės stiprio matavimu. Šiuo metodu aptinkami tik lengvai sužadinami elementai: šarminiai metalai (natris, kalis, litis, cezis) šarminiai žemės metalai (kalcis, stroncis, baris), galis, indis, magnis, manganas, kobaltas, varis, sidabras ir kt. – iš viso apie 40 cheminių elementų. Gamtinių dujų ir oro arba propano ir oro liepsna naudojama pagrinde Na, K, Ca ir Mg nustatyti vandenyje, grunte, augaluose ar maisto produktuose.

  • Aplinka Skaidrės
  • MS PowerPoint 968 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (1767 žodžiai)
  • Kaname
  • Liepsnos fotometrija
    10 - 6 balsai (-ų)
Liepsnos fotometrija. (2015 m. Rugpjūčio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/liepsnos-fotometrija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 08:30
×