Lietimui jautrūs ekranai


Įvadas. Kas yra prisilietimui jautrus ekranas? Istorija. Jutiklinių ekranų tipai. Varžiniai jutikliniai ekranai ir jų ypatybės. Talpiniai jutikliniai ekranai ir jų ypatybės. Paviršinių akustinių bangų jutikliniai ekranai ir jų ypatybės. Infraraudonųjų spindulių jutikliniai ekranai ir jų ypatybės. Optiniai jutikliniai ekranai ir jų ypatybės. Dispersinių signalų technologijos jutikliniai ekranai ir jų ypatybės. Akustinių impulsų atpažinimo jutikliniai ekranai ir jų ypatybės. Prototipai ir inovacijos. Naujoviška darbo vieta - išlenktas lietimui jautrus ekranas. Lietimui jautrus ekranas, atskiriantis, kuri piršto dalis jį palietė. Lietimui jautrus ekranas be. ekrano. Kartų greičiau į prisilietimą reaguojantys ekranai. Lietimui jautrus ekranas su prisitaikančiu iškiliu paviršiumi. Naujos kartos sensorinė sąsaja. Kompanijos „Disney Research“ technologija. Išvados. Literatūros sąrašas.

Dabar kompanija ELO TouchSystems (įsikūrusi 1971 metais) yra absoliutus lyderis lietimui jautrių ekranų rinkoje ir šiai dienai turi beveik 100000 darbuotojų, bei registruoja apie 750 patentų kasmet.

Pagrindiniai jutiklinių ekranų tipai:

Varžiniai jutikliniai ekranai nebrangūs ir neypatingai jautrūs užteršimui, tikslūs, sėkmingai apdoroja komandas tik spustelėjus juos kiek stipriau. Varžiniai ekranai reaguoja į prisilietimą ne tik pirštais ar specialiu rašikliu, bet ir bet kokiu lygiu kietu daiktu. Juos naudoja pramonės procesų automatizavimui, medicinoje, aptarnavimo srityje (kasos aparatuose), asmeniniuose elektronikos įrenginiuose (kišeniniuose kompiuteriuose). Geriausiuose modeliuose užtikrinimas 4096×4096 pikselių tikslumas.

Prototipai ir inovacijos

2011m. Vankuveryje (Kanada) vykusioje „Computer Human Interaction“ konferencijoje, Teksaso A&M universiteto tyrinėtojų komanda pristatė kelis metus kurtą lietimui jautraus ekrano technologiją. Iš tiesų, tai net ne ekranas - pavadinimu „ZeroTouch“ pramintas įrenginys primena tuščią paveikslo rėmelį, „papuoštą“ infraraudonosios šviesos diodais, generuojančiais tarpusavyje susikertančius spindulius.

Taigi, labiausiai paplitę yra varžiniai, talpiniai, paviršinių akustinių bangų, infraraudonųjų spindulių, optiniai, dispersinių signalų technologijos ir akustinių impulsų atpažinimo lietimui jautrūs ekranai. Ir nors jie jau plačiai taikomi ne tik prekyboje ar pramonėje, bet ir kasdieninėje aplinkoje, tačiau iki šiol lietimui jautrūs ekranai yra tobulinami. Inovacijos padaro šiuos ekranus dar praktiškesnius ir patogesnius. Žinoma, kaikurie mokslininkų išradimai taip ir nepatenka į rinką, ir lieka tik prototipais...

  • Microsoft Word 911 KB
  • 2015 m.
  • 18 puslapių (3045 žodžiai)
  • Lina
  • Lietimui jautrūs ekranai
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietimui jautrūs ekranai. (2015 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietimui-jautrus-ekranai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 13:43
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo