Lietų dantų restauracijos gaminimo technologija


Lietų dantų restauracijos gaminimo technologija. Utena 2016 įvadas. Darbo objektas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Darbo metodai. Literatūros analizė lietos dantų restauracijos gamyba. Lietų dantų restauracijų klinikiniai ir laboratoriniai gamybos etapai. Instrumentai , aparatai , medžiagos ir kita įranga reikalinga gamybai lietų dantų restauracijoms. Kita įranga. LITERATŪROS ANALIZĖ Odontologijoje naudojamų metalų lydinių istorija. Metalų lydiniai skirti liejimui. Metalų lydinių klasifikacija. Klasifikacija pagal taurumą. Lydinių tipai Metaliniams protezams ir metaloplastiniams protezams Metalo keramikiniams protezams. Įvairių metalų įtaka lydinių savybėms. Literatūros sąrašas.


Šiais laikais odontologijoje, lietos dantų restauracijos tema yra aktuali, nes iki šiol tai nepraranda populiarumo. Šios lietų dantų restauracijos yra naudojamos dažniausiai pavieniams vainikėliams, tiltams gaminti atkūriant dantų estetiką ir funkciją. Kadangi ne visi pacientai turi galimybę įsigyti brangesnius ir geresnės kokybės protezus, tai jų dažniausias pasirinkimas būna lietos dantų restauracijos, kurios yra pigesnės už kitos rūšies protezus, tačiau jie puikiai atlieka savo funkcijas. Lietų metalinių restauracijų tema odontologijoje yra visai plačiai naudojama, pasižymi pakankamai plačiu apžvalgų skaičiumi užsienio ir Lietuvos autorių darbuose, todėl ją pasirinkau, siekdama apžvelgti ir susisteminti mokslinėje literatūroje, bei praktikoje pateikiamas žinias.

Siekiant geriau atskleisti pasirinktą darbo temą, supažindinsiu su metalo liejimo technologija, klinikiniais ir laboratoriniais lietos dantų restauracijos metodais, bei naudojama įranga gaminant lietas dantų restauracijas.

Šio darbo objektas: Lietų dantų restauracijų gamybos technologijos.

Darbo tikslas:

Atskleisti lietų dantų restauracijų gamybos technologijas.

Atsižvelgiant į tai, formuojami tokie darbo uždaviniai:

Apibūdinti lietų dantų restauracijos gaminimo technologijas.

Apžvelgti metalų lydinius odontologijoje.

Visų pirma yra atpilamas gipsinis dantų modelis iš III klasės gipso (gipsui stingant, kultys šiftuojamos štiftais). Apstingus III klasės gipsui, pilamas II klasės gipsas arba tiesiog visas gipsinis modelis yra gaminamas iš III arba IV klasės gipso. Tuomet pagaminus gipsinį modelį, apdirbamos kultis. Prie gipsinės kulties laiptelio yra grąžtu padaromas griovelis. Kultis apibrežiama begrafitiniu pieštuku, kurio spalva turi sudaryti kontrastą su modeliavimo medžiaga ir įgalina matyti šią nubrėžtą liniją. Paruošta gipso kultis iki laiptelio pradžios tam tikru švelniu teptuku padengiama konpensaciniu laku kuris greitai džiūsta bei padengia kulties nelygumus.

Aliuminio oksido smėlio pagalba išvaloma detalė, metalas įgauna savo spalvą. Vėliau metalas yra blizginamas frezomis, polyrais, diskeliais bei šepečiais.

  • Medicina Kursinis darbas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1636 žodžiai)
  • Kolegija
  • Milda
  • Lietų dantų restauracijos gaminimo technologija
    10 - 7 balsai (-ų)
Lietų dantų restauracijos gaminimo technologija. (2016 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietu-dantu-restauracijos-gaminimo-technologija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:18
×