Lietuva – Nato narė. Finansavimo ir investavimo problemos. Lietuvos gynybinės funkcijos finansavimo problemos


Įvadas. Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos įkūrimo priežastys. Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos biudžeto sandara. Lietuvos prisijungimas prie Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos ir finansiniai įsipareigojimai. Derybos dėl stojimo į Šiaurės Atlanto Sutarties Organizaciją. NATO struktūrų finansavimas. NATO investicijų programos Lietuvai. Lietuvos gynybinės funkcijos finansavimas. Krašto apsaugai skiriamų lėšų dinamika. Lėšų, atitenkančių gynybai, pasiskirstymas. Išvados ir siūlymai. Literatūros sąrašas.

Apibendrinant galima pasakyti, jog narystė Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijoje Lietuvai išėjo tik į naudą. Grėsminga Rusijos pozicija Lietuvos atžvilgiu Nepriklausomybės pradžioje nedarė draugiškos politinės aplinkos įspūdžio, o ir maža šalis negalėjo gynybai skirti daug lėšų. Narystė NATO padėjo užsitikrinti politinį ir karinį saugumą už labai nedidelę kainą – du procentus nuo bendrojo vidaus produkto, tačiau Lietuva šiuo metu į NATO biudžetą neskiria nei tiek. Lėšos, gaunamos iš NATO, grįžta kelis kartus didesnėmis investicijomis, todėl naujausias uždavinys naujai išrinktai valdžiai – grąžinti NATO struktūrų finansavimo lygį į 2007 metų lygį.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 78 KB
  • 2014 m.
  • 26 puslapiai (6656 žodžiai)
  • Universitetas
  • Diana
  • Lietuva – Nato narė. Finansavimo ir investavimo problemos. Lietuvos gynybinės funkcijos finansavimo problemos
    10 - 4 balsai (-ų)
Lietuva – Nato narė. Finansavimo ir investavimo problemos. Lietuvos gynybinės funkcijos finansavimo problemos. (2014 m. Lapkričio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuva--nato-nare-finansavimo-ir-investavimo-problemos-lietuvos-gynybines-funkcijos-finansavimo-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 23:40
×